Teltházas volt a VOLT

Minden rekordot megdöntött a 23. Telekom VOLT Fesztivál. Négy és fél nap alatt 123 ezren vettek részt a kánikulában zajló soproni eseményen, melynek kapujára péntek reggel kikerült a “teltház” tábla. A Telekom VOLT Fesztiválra a 200 hazai és világsztár mellett a köztársasági elnök is ellátogatott. Áder János az Élő Bolygónk című klímavédelmi kampányról tartott előadást - közölték pénteken a szervezők.

A VOLT eddigi története során egyszer fordult elő, hogy ki kellett tenni a “teltház” táblát. Akkor még jóval kisebb volt a fesztivál kapacitása. Idén, a pénteki napon, David Guetta és a Motörhead koncertjére már egy nappal korábban minden jegy elkelt, 35 ezren vettek részt a programon, 4 és fél nap alatt pedig összesen 123.000-en voltak a VOLTon. A két nagyszínpad mellett teltházzal dübörgött az összes helyszín: hatalmas sikerrel debütált a Jana Színpad, ahol 4 napon át a hazai bandáké volt a főszerep. Valódi találkozóhelyként működött a Telekom Tér, ahol a nap 24 órájában izgalmas és látványos produkciók várták a nagyközönséget és a Telekom Cashtag Háza is ezreket vonzott.

A Tér központjában felállított, 12 méter magas led torony felületein a közönség fotóit és élő streamet láthattuk. A Festival Buddyk állandó szereplőivé váltak a VOLTnak, Eckü (Hősök) és az Anna & The Barbies még a színpadra is felvitte az egyiket, így a távolmaradók a festivalbuddy oldalon a sztárok szemszögéből is érezhették a bulit. Az élő stream is hatalmas sikert aratott: minden eddigi rekordot megdöntött a közvetítés nézettsége. A YouTube-on 5 napon át 29 koncertet láthatott a nagyvilág, 40 órán át, két színpadról, 29 kamera lencséjén keresztül.

A fesztivál csatlakozott az Élő Bolygónk nevű klímavédelmi projekthez. Ennek apropóján kortárs művészek a közönség bevonásával a helyszínen alkottak, Áder János köztársasági elnök pedig szombat délután, nagy érdeklődés mellett tartott előadást ebben a témában.


Javult a természetes fürdővizeink minősége

Javult a természetes fürdővizeink minősége 

A 2024-ben 288 természetes fürdővizet tartottak nyilván Magyarországon. Ezek közül 193 kiváló, 58 jó és 4 tűrhető minősítést kapott.
Itt a friss TKI index

Itt a friss TKI index 

2025. májusban a turisztikai cégek 70 százalék szolgáltatási árainak növekedéséről számolt be az elmúlt 3 hónapra vonatkozóan az előző év azonos időszakához mérten.
Határon átívelő turisztikai egyesület született

Határon átívelő turisztikai egyesület született 

Megalakult a Fernenet – új határon átnyúló turisztikai egyesület a Fertő-tó térségében.
Életműkiállítás a belvárosi galériában

Életműkiállítás a belvárosi galériában 

Grandiózus életműkiállítással indítja útjára a nyarat a Virág Judit Galéria.
Megújult a legendás gemenci kőkereszt

Megújult a legendás gemenci kőkereszt 

A település központi részén, az árvízvédelmi töltés mellett, az egykori keselyűsi csárda előtt álló emlékművet bárki megcsodálhatja.
Indul a Muslinca Bringakör

Indul a Muslinca Bringakör 

A Muslinca Bringakör egy ingyenes, játékos, felfedező jellegű kerékpáros kihívás.
 Érdekes belföldi úti célok a hosszú hétvégén

Érdekes belföldi úti célok a hosszú hétvégén 

Siófok a legnépszerűbb pünkösdi úti cél belföldön az egyik szállásfoglaló portál friss foglalási adatai szerint a közelgő hosszú hétvégén.
Közel félezer pályázat az idei Virágos Magyarország versenyen

Közel félezer pályázat az idei Virágos Magyarország versenyen 

Az országos környezetszépítő verseny legnépszerűbb kategóriái 2025-ben az Év főtere és az Év fasora.
 Nyugdíjasok megpróbálják beállítani Phileas Fogg rekordját

Nyugdíjasok megpróbálják beállítani Phileas Fogg rekordját 

Negyven nap, majdnem 30.000 kilométer, 3274 gyalogló.
Kulturális randevú Göcsejben

Kulturális randevú Göcsejben 

Az eseménysorozat a göcseji dombok között idén 22 településen több mint 60 programot és közel 100 élményt kínál a „fenntartható lassúság” jegyében.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.