Több mint kétmilliót dobtak össze a Sólyom Airways-rajongók

Már csak 148 millió forint kell a nemzeti légitársaság üzemszerű működéséhez.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Lucsik János a Facebookon nyílt levélben köszöni meg a Sólyom Airways-rajongóknak a támogatást - a cég ugyanis támogatói klubot indított, melynek keretében 11 nap alatt több mint kétmillió forint gyűlt össze a hozzájárulásokból.

„Tisztelt Sólyom Airways Rajongók!

Lucsik János vagyok a Sólyom Hungarian Airways Kft. új ügyvezető igazgatója. Kérem, látogassatok el a www.solyomairways.com, a www.solyomair.com, oldalainkra, kövessétek figyelemmel munkánkat, az elmúlt két hónapban elért eredményeinket! Őszinte tisztelettel és hálával köszönöm nektek mindazt a segítséget, biztatást, támogatást, amit az elmúlt hetekben kaptam, kaptunk tőletek. Tisztában vagyok azzal is, hogy rengeteg hibát követtünk el a múltban, hogy a légitársaságot most romjaiból kell megpróbálni újból felépíteni, de ezúton szeretnélek biztosítani benneteket arról, hogy elég erőt érzek ehhez magamhoz, és a TI segítségetekkel is, végrehajthatjuk ezt a csodát. Őszinte tisztelettel adózóm minden kollégám előtt, akik akár a múltban, akár a jelenben, de részesei voltak, vagy jelenleg is részesei annak a megfeszített munkának, amelyet nap, mint nap végzünk. Kedves Kollégáim! A TI kitartásotok, a TI hitetek, a TI emberfeletti teljesítményetek és ad nekem is erőt a folytatáshoz! Bízom az erőtökben, bízom ennek a rajongói közösségnek az erejében, mert igenis egy új magyar légitársaság elindítása olyan cél, amely mögé egy emberként lehet felsorakozni! Nagyon nehéz időszakon vagyunk túl és még nehezebb időszak áll előttünk. Nem kertelek: az igazi áttörés, az AOC megszerzése továbbra is várat magára, de egy biztos: nagyszerű férfiak és nők dolgoznak a közös célunk eléréséért, egy működő magyar légitársaság elindításáért és én hiszek mindannyiukban. Szép napot mindenkinek!

Lucsik János

Tisztelt Rajongóink!

Ezúton tájékoztatlak benneteket, hogy az első héten összegyűlt támogatói klub befizetésekből 979.539.-Ft került munkabérként kifizetésre, és 1.126.256.-Ft-al (sic!) került csökkentésre a beszállítókkal szembeni tartozásállomány.”


Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről

Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről 

2026. június 12-én a Pannon Egyetem adott otthont az Innovációs hálózatok a turizmusban című szakmai konferenciának.
TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással

TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással 

Az index értéke az előző havi erős csökkenés után nőtt az év hatodik hónapjában.
Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál

Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál 

Egyre súlyosabb a helyzet a Velencei-tó körül.
    Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között

Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között 

Magyarország továbbra is az egyik legkedvezőbb ár-érték arányú úti cél az osztrák turisták számára.
Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl

Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl 

Kétezren úsztak a kánikulában a 4. MOL Campus Öbölúszáson.
Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén

Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén 

Új vezető irányításával folytatja működését a Martfű Thermal Spa.
Egy napig bejárható az Iparművészeti Múzeum épülete

Egy napig bejárható az Iparművészeti Múzeum épülete 

Mielőtt elkezdődnének a felújítás előzetes munkálatai, a látogatók bejárhatják az épületet, és saját szemükkel láthatják annak jelenlegi, leromlott állapotát.
Duna Nap az újbudai Duna-parton

Duna Nap az újbudai Duna-parton 

Egész napos vízparti programok, zene, játékok, közös piknik és nyári Duna-parti hangulat.
MaReSz kutatás: ilyen most a hazai rendezvényszektor

MaReSz kutatás: ilyen most a hazai rendezvényszektor 

Növekvő piac, gyorsuló digitalizáció és erősödő fenntarthatósági szemlélet jellemzi a hazai rendezvényágazatot.
Váratlan fejlemény a kivonulást tervező futárcégnél

Váratlan fejlemény a kivonulást tervező futárcégnél 

Mégis megkaphatták az engedélyt a magyarországi felvásárláshoz.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.