Schmidt Csaba (Fidesz-KNDP) elmondta, a város integrált területi programjában szereplő fejlesztési irányokat korábban kormányhatározat is rögzítette. A program teljes végrehajtására 2020-ig összesen 13,17 milliárd forint áll rendelkezésre.
A most benyújtott pályázatok közül a legnagyobb költségű az 1924-ben épült Tulipános Ház felújítása, ez 1,7 milliárd forintos beruházást igényel. Az egykori szecessziós bányatiszti kaszinó a város egyik legrégebbi épülete. Korábban huszonkét évig állt fűtetlenül és bezárva, az önkormányzat 2014-ben vásárolta meg közösségi célra.
A Toroczkai Wigand Ede tervei alapján készült, mintegy háromezer négyzetméretes, háromszintes palotát eredeti állapotában állítják helyre. Az épületben rendezvényhelyszínt, vendéglátóhelyet, interaktív játszóházat és bányászati témájú kiállítást alakítanak ki - ismertette a polgármester.
Az önkormányzat szintén jelentős forrást, mintegy 1,4 milliárd forintot fordít intézmények energetikai korszerűsítésére, valamint családbarát, munkába állást segítő intézmények, közszolgáltatások fejlesztésére. A programban az 1970-es években épült iskolák, óvodák, bölcsődék, művelődési házak és egy idősotthon korszerűsítése szerepel.
Schmidt Csaba elmondta, Tatabánya egyik, bővülő ipari övezete az óvároson keresztül, lakóterületek érintésével közelíthető meg. Az önkormányzat az autópálya és az érintett iparterület közötti teherforgalmat ki szeretné vezetni a város belső területeiről, ezért csaknem öt kilométer hosszú elkerülő úthálózatot alakít ki. A közlekedésfejlesztési beruházások keretében teljesen felújítják a Tatabányai Ipari Park főútját. A két projekt együttes költsége 670 millió forint.
A társadalmi együttműködés erősítése érdekében a város három helyszínen - Mésztelepen, a VI-os telepen és a Barackos dűlőben - élő lakosoknak nyújt támogató szolgáltatásokat, képzést, a gyermekeknek iskolai felzárkóztatást. A programba 3500 ember bevonását tervezik, a megvalósításban a Magyar Máltai Szeretetszolgálat az önkormányzat partnere.
Forrás: MTI