Ilyenkor a legtöbbünkben egyből felmerül a kérdés, hogy ezeket a sérüléseket hogyan tudnánk anélkül megjavítani, hogy ne kelljen szakit hívni. A mai cikkünkben ehhez próbálunk meg néhány tippet adni.
Kis karcolások a gardróbszekrényen
Képzeld el az alábbi helyzetet: végre megtaláltad a Kanape.net gardróbjai között azt a szekrényt, amely színben, stílusban és méretben tökéletesen passzol a hálóba, de néhány hét után észreveszel rajta kisebb karcolásokat!
Ez rendkívül bosszantó tud lenni. De nem kell kétségbe esni, mivel a furnér, műanyag- és fafelületek, valamint a laminált lapok és préselt falapok könnyedén javíthatók a puha viasz segítségével, amelyet a boltokban bútorjavító viaszként találhatsz meg.
Több színben is kapható, amelynek köszönhetően lehetőséged van arra, hogy a különböző árnyalatokat úgy keverd, hogy megkaphasd a megfelelő tónust. Ráadásul a használata sem fog gondot okozni. Fedd be viasszal a repedést, várd meg míg megszárad, fényesítsd ki a felületet, és készen is vagy!
A kisebb karcolásokra a barna cipőkrém és a retusáló stift is segíthet
Ha a bútoron talált karcolás kevésbé látható helyen található, akkor az is segíthet, ha óvatosan lecsiszolod, és barna cipőkrémmel bekened. Ez az egyik leggyorsabb és legpraktikusabb módja a sérülés javításának, mivel ez a termék szinte minden háztartásban kéznél van.
Abban az esetben pedig, ha a bútor olyan klasszikus fából készül mint a bükk, a tölgy vagy a cseresznye, akkor a javítására vásárolhatsz akár egy retusáló stiftet is, amelynek az ára néhány ezer forint körül mozog.
Lyukak és repedések a bútorokon
A mindennapi használat során nem csupán karcolások, hanem rosszabb esetben akár lyukak is megjelenhetnek a bútorokon. De az előbbihez hasonlóan ez sem egy helyrehozhatatlan probléma. Nyomj egy kevés oldott viaszgittet a lyukba, és miután megszáradt, fényezd ki a felületet!
Abban az esetben pedig, ha egy mélyebb lyukról van szó, akkor szúrj bele néhány fadarabot, és vizezd be őket, hogy megduzzadjanak, majd csiszold le, és lakkozd át!
Ha nagyobb a baj, inkább hívj szakit!
Abban az esetben, ha a fentebb említett dolgoknál nagyobb problémával szembesülsz, akkor inkább azt javasoljuk számodra, hogy hívj szakembert! Számtalan olyan esettel találkoztunk ugyanis már, hogy valakinek azért kellett új bútort vásárolnia, mert a házi bútorjavítás rossz véget ért.
Reméljük, hogy ezzel a kis útmutatónkkal tudtunk némi segítséget nyújtani, és ha hasonló eset fordulna elő legközelebb, akkor meg tudod menteni majd a kedvenc bútordarabjaidat.