Vajon kedvez az év második fele a Tolna megyei termálfürdőknek?

A Tolna megyei termálfürdők a tavalyinál nagyobb, de legalább azt elérő forgalomra számítanak az idén. A fürdők közül három felújítva várja a vendégeket, amelyre az elmúlt években együttesen mintegy hárommilliárd forintot fordítottak.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A tamási termálfürdő első féléves forgalma a tavalyinál valamivel jobban alakult, az első hat hónapban hétezerrel több vendég volt, mint 2013 hasonló időszakában - mondta Róth Zoltán, a fürdő vezetője az MTI-nek. A tavalyi teljes évben 160 ezer vendéget fogadó fürdőben arra számítanak, hogy a gyengébb július forgalom után augusztusban több vendég lesz. A 2011-ben 1,4 milliárd forintos beruházással átépített létesítmény vendégköre főleg belföldi, a fürdővezető közlése szerint 8-9 százalék a német nyelvterületről érkező látogatók aránya.

Ingyenes belépővel csábították a vendégeket

A dombóvári Gunarasfürdő hideg és gyógyvizes medencéket is működtető strand forgalmáról a Gunaras Zrt. nem közölt adatokat; Kormos László, a társaság értékesítési munkatársa arról számolt be, hogy az időjárás miatt eddig valamivel kevesebb volt a fürdővendég, mint tavaly, ezért néhány alkalommal ingyenes belépéssel igyekeztek növelni a forgalmat.

A 2012-ben 1,3 milliárd forintos ráfordítással elkészült szekszárdi strand- és élményfürdőben július közepén köszöntötték a 25 000. látogatót. Kővári Ildikó, az üzemeltető Szekszárdi Víz- és Csatornamű Kft. kommunikációs munkatársa elmondta: a főként a tolnai megyeszékhelyről és környékéről - de a szomszédos megyékből is - érkező kisgyermekes családok, hétköznap 1000, hétvégi napokon átlagosan 2000 vendég keresi fel a családbarát fürdőt, és abban bíznak, hogy az idén sikerül meghaladni a tavalyi 60 ezer fős forgalmat.

A szintén 2012-ben több mint 400 millió forintos forrásból megépült bonyhádi termálfürdőnek az idén a júliusi változékony időjárás miatt kevesebb látogatója volt - mondta Bölcsföldi Zoltán, a létesítmény vezetője. Hozzátette, hogy a Völgységben népszerű fürdőt hétközben naponta 300-an, hétvégenként napi 600-an keresik fel. A szezonálisan nyitva tartó fürdőben az elfogadhatónak tartott évi húszezer fős forgalmat szeretnék elérni - mondta.

Forrás: MTI


Libegőzés, jógamatrac és sok boldog kutya – élmények Eplényben

Libegőzés, jógamatrac és sok boldog kutya – élmények Eplényben 

Van valami egészen különleges abban, amikor a lefelé néző kutyapózt egy (vagy több) valódi kutyával az oldalunkon csinálhatjuk. Eplényben, a Síaréna Vibe Parkban kipróbálhattuk.
Sztrájkhullám az IKEÁ-nál, meglepetéseket ígérnek a dolgozók

Sztrájkhullám az IKEÁ-nál, meglepetéseket ígérnek a dolgozók 

Hétvégén is tartott az IKEA-dolgozók sztrájkja, tájékoztatta Karsai Zoltán, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének (KASZ) elnöke az MTI-t.
Esernyőkkel a klímatörvényért a Városligetben

Esernyőkkel a klímatörvényért a Városligetben 

Látványos figyelemfelhívó akcióval sürgették egy új, átfogó klímatörvény megalkotását pénteken a pesti Városligetben.
Előkelő díj a füredi strandnak

Előkelő díj a füredi strandnak 

A balatonfüredi Kisfaludy Strand a Balaton legjobbja.
Nemzetközi fotográfiai központ a Margit-negyedben

Nemzetközi fotográfiai központ a Margit-negyedben 

A csaknem 600 négyzetméteres térben a tervek szerint három moduláris kiállítótér, könyvtár, kutatószoba és workshop-helyiség kap helyet.
Melyik Magyarország legnépszerűbb kisvasútja?

Melyik Magyarország legnépszerűbb kisvasútja? 

Annyit segíthetünk: nem, nem a felcsúti kisvasút a befutó – még az első tízbe sem fér bele.
Esti kertlátogatásokkal és különleges programokkal vár a veszprémi várnegyed

Esti kertlátogatásokkal és különleges programokkal vár a veszprémi várnegyed 

Meghosszabbított nyitva tartással és új élményprogramokkal készül a nyári szezonra a veszprémi várnegyed.
Három napon át csak a jazz Miskolcon

Három napon át csak a jazz Miskolcon 

Még e hónapban érkezik a Miskolci Dixie és Jazz Fesztivál.
Jönnek a Perseidák!

Jönnek a Perseidák! 

2026-ban a Perseidák mellett egy részleges napfogyatkozás is különleges programokat ígér a Hortobágyon.
Világzene és francia életérzés a Duna-parton

Világzene és francia életérzés a Duna-parton 

Ismét Utcabált rendez a Francia Intézet.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.