Visszakerül a helyére a műemlékkilátó a Balatonnál

A fonyódi magaspart mozgása miatt megdőlt és életveszélyessé vált, tavaly eltávolított Walkó-kilátó legkésőbb júliusra visszakerül a helyére, a helyreállításához szükséges forrást a város biztosítja - közölte Hidvégi József (Fidesz-KDNP) polgármester pénteken az MTI-nek.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A polgármester elmondta, hogy a muzeális értékű kilátó állami tulajdonú területen épült 93 éve, ezért állami támogatással szerették volna helyrehozni az alatta lévő magaspart megerősítésével. Pénzt nem, de az agrártárca hozzájárulását megkapta az önkormányzat a József utcai kilátó visszaállításához, amelyhez idei költségvetéséből biztosította a szükséges 18 millió forintot - tette hozzá. A Walkó-kilátó az elmúlt években egyre jobban megdőlt, három éve az előtte futó járda is megrepedt, az egyik letört díszelemének darabjait a magaspart alatt futó 7-es főút mellett találták meg. Akkor a közvetlen életveszélyt elhárították, majd tavaly teljesen lebontatta a kilátót az önkormányzat.

A polgármester elmondta, hogy a helyreállító munka megkezdődött, a felújított kőépítmény, ami a város egyik turisztikai látványossága a páratlanul szép panorámával együtt, 6-8 méteres beton-cölöpökkel megerősített talapzatra kerül vissza. Emlékeztetett arra, hogy régi, ma is fennálló probléma a 7-es főút mentén található fonyódi magaspart mozgása. Pár évvel ezelőtt sikerült ideiglenes megoldással megállítani a nyugati rész omlását közel 50 millió forint állami támogatással, de a végleges megoldás, ami a tervek szerint 5,3 milliárd forintba kerülne, még várat magára - mondta.

Forrás: MTI


Libegőzés, jógamatrac és sok boldog kutya – élmények Eplényben

Libegőzés, jógamatrac és sok boldog kutya – élmények Eplényben 

Van valami egészen különleges abban, amikor a lefelé néző kutyapózt egy (vagy több) valódi kutyával az oldalunkon csinálhatjuk. Eplényben, a Síaréna Vibe Parkban kipróbálhattuk.
Sztrájkhullám az IKEÁ-nál, meglepetéseket ígérnek a dolgozók

Sztrájkhullám az IKEÁ-nál, meglepetéseket ígérnek a dolgozók 

Hétvégén is tartott az IKEA-dolgozók sztrájkja, tájékoztatta Karsai Zoltán, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének (KASZ) elnöke az MTI-t.
Esernyőkkel a klímatörvényért a Városligetben

Esernyőkkel a klímatörvényért a Városligetben 

Látványos figyelemfelhívó akcióval sürgették egy új, átfogó klímatörvény megalkotását pénteken a pesti Városligetben.
Előkelő díj a füredi strandnak

Előkelő díj a füredi strandnak 

A balatonfüredi Kisfaludy Strand a Balaton legjobbja.
Nemzetközi fotográfiai központ a Margit-negyedben

Nemzetközi fotográfiai központ a Margit-negyedben 

A csaknem 600 négyzetméteres térben a tervek szerint három moduláris kiállítótér, könyvtár, kutatószoba és workshop-helyiség kap helyet.
Melyik Magyarország legnépszerűbb kisvasútja?

Melyik Magyarország legnépszerűbb kisvasútja? 

Annyit segíthetünk: nem, nem a felcsúti kisvasút a befutó – még az első tízbe sem fér bele.
Esti kertlátogatásokkal és különleges programokkal vár a veszprémi várnegyed

Esti kertlátogatásokkal és különleges programokkal vár a veszprémi várnegyed 

Meghosszabbított nyitva tartással és új élményprogramokkal készül a nyári szezonra a veszprémi várnegyed.
Három napon át csak a jazz Miskolcon

Három napon át csak a jazz Miskolcon 

Még e hónapban érkezik a Miskolci Dixie és Jazz Fesztivál.
Jönnek a Perseidák!

Jönnek a Perseidák! 

2026-ban a Perseidák mellett egy részleges napfogyatkozás is különleges programokat ígér a Hortobágyon.
Világzene és francia életérzés a Duna-parton

Világzene és francia életérzés a Duna-parton 

Ismét Utcabált rendez a Francia Intézet.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.