Ez a vendégek számának 15, a vendégéjszakák számának 7 százalékos növekedését jelenti. A tavalyi időszakhoz képest a jelentősebb küldő országok közül Németországból és Ausztriából kevesebben érkeztek az év elején. Romániából, Oroszországból és Nagy-Britanniából azonban jelentősen nőtt a forgalom 2007 január-februárjához képest. Az Európai Unióból érkezett vendégek száma 16, a vendégéjszakák száma pedig 9 százalékkal emelkedett. A külföldiek által eltöltött vendégéjszakák – az egycsillagosok kivételével – minden szállodatípusban emelkedtek, a legintenzívebb, 13 százalékos növekedés a wellness-szállodákra volt jellemző.
Január-februárban 430 ezer belföldi vendéget és 947 ezer belföldivendég-éjszakát regisztráltak kereskedelmi szálláshelyeink. A tavalyi azonos időszakhoz képest ez a vendégek számának 6,4 százalékos növekedését, míg a vendégéjszakák számának 0,7 százalékos csökkenését jelenti. A belföldivendég-éjszakák száma – a háromcsillagos szállodák kivételével – az összes szállodai kategóriában emelkedett, a bővülés összességében 4,8 százalékos volt.
A kereskedelmi szálláshelyek összesen 28 milliárd forint bruttó árbevételt értek el az idei első két hónapban, ami folyó áron 7,8 százalékos növekedés. A szállásdíjbevétel (14,5 milliárd forint) 12,5 százalékkal nőtt az időszakban. A kiadott szállodai szobák bruttó átlagára 14 550 forint, az egy kiadható szobára jutó bruttó árbevétel 4276 forint volt. A szállodák átlagosan 36,5 százalékos szobakihasználtsággal működtek január-februárban, ami 1,5 százalékpontos javulás a tavalyi azonos időszakhoz képest.
2008. január–februárban 2875 millió forint értékben váltottak be üdülési csekket a különböző szolgáltatóknál, ebből 1327 millió forint értékben a kereskedelmi szálláshelyeknél. A beváltott csekkek értéke az összes árbevétel 4,8 százalékát adta.