A csaknem ötven méter hosszú, tizenegy méter szélességű és négy méter belmagasságú, kb. 60 centiméteres merülésű építmény a hajóról lesz megközelíthető annak mostani bejáratán keresztül, valamint a víz felől vízibuszok és kishajók köthetnek ki itt.
A két test közötti átjárást négy híd teszi lehetővé, amelyek közül a főbejáró-híd alkalmas a fogyatékkal élők biztonságos közlekedésére is. Az új multifunkcionális terem nem egyszerűen egy a budapesti művészeti galériák sorában.
Ezer szállal
Tervek szerint ezer szállal kapcsolódik majd az A38 Hajó egyéb kulturális-művészeti eseményeihez. Az úszómű megépítésének fontos oka volt, hogy így nagyszabású, szervesen összefüggő, komplex kulturális eseménysorozatokat hozhatunk létre. Ennek példája az A38 novemberi-decemberi programja is: M. Miltényi Miklós nyitó tárlata után az A38 Hajó európai városokat bemutató kulturális fesztiválsorozatának, a My Citynek következő, Bécset bemutató állomásán kortárs osztrák médiaművészek installációit mutatjuk be. Ezt követően pedig, a Laibach zenekar december 10.-ei fellépéséhez társul egy, a zenekarhoz ezer szállal kötődő szlovén művészcsoportot, a Neue Slowenische Kunstot, illetve magát a Laibachot bemutató videóinstalláció-kiállítás.
Odázhatatlan bővítés
Az A38 Hajó 2003. április 30.-án nyílt meg, és az elmúlt hét év alatt Budapest egyik legfontosabb kulturális központjává vált. A hajó a megnyitása óta jelentősen kinőtte a rendelkezésre álló teret: az eddigi hét és fél év alatt megrendezett több mint kétezer kulturális rendezvény bebizonyította, hogy elodázhatatlan a bővítés.