A témát a balatoni turizmus üzleti mutatóinak évtizedes hanyatlása indokolja, megfogalmazandó a további termékfejlesztést, melynek egyik meghatározó eleme az egészségturizmus, az Új Széchenyi Terv vitairatának szellemében.
A Balatoni Integrációs Kft. képviseletében Dr. Molnár Gábor és Fekete-Páris Judit prezentációja adott elemzést a Balaton régió egészségturizmusának fejlesztése érdekében megvalósítható erőforrás-integrációról.
Dr. Nádasy E. Tamás - Prof. dr. Simon Kornél szerint a Balaton régió kórházai alkalmasak arra, hogy az orvosi ellátásra alapozott egészségturizmus felépítésében részt vegyenek.
Dr. Puczkó László, a TUTSz elnöke nemzetközi összehasonlítással élve szorgalmazta a szemléletváltást egészségturizmusunkban, ha nem csak belföldi vendégekre számítunk. Javasolta: a Balaton legyen TÓWELLNESS helyszíne!
Dani Barbara a Balatoni RMI igazgatója ismertette a jövő évre tervezett Balaton-régiós marketing tevékenységet.
Dukits Dalma a Magyar Művészetterápiás Társaság elnökének előadása volt: „Művészetterápia: kapcsolódás az egészségturizmushoz a magyar kulturális örökség támogatásával”.
Varga József, a SKIK elnöke nyomatékosította: a Kamara eszközként működik a gazdaság szervezésében, és a vállalkozások együttműködésében, így a turizmus keretein belül is. dr. Wagner Kinga a Magyar Lovasterápia Szövetség elnökségi tagja előadásának címe: „Lovasterápia és turizmus, a magyar lovaskultúra jelenlétével”. Bogó Ágnes a Zánkai Gyermek és Ifjúsági Centrum igazgatója ismertette nagyszabású gyermekrehabilitációs és rekreációs komplex projektjüket. Brachna János idegenforgalmi szakközgazdász a hungarikumok megjelenítését szorgalmazta az egészségturizmusban, úgy a gyógyászatban, mint a kapcsolódó turisztikai vonzerő-és termékkínálatban.
Magyarosi György az egészséges életmódhoz, egészségtudatos életvitelhez kapcsolódó termékek forgalmazásának regionális programját kezdeményezte.
Dr. Rátz Tamara, a Kodolányi János Főiskola tanszékvezetője „Oktatás és képzés az egészségturizmusban” témakörét elemezte.
Dr. Major Zoltán, a NaturMed Hotel Carbona főorvosa szállodájuk példáján illusztrálta az orvosi szolgáltatások szerepének erősítését a gyógyszállodákban.
Dr. Hegyi Gabriella, a Pécsi Egyetem Komplementer Medicina Tanszék vezetője írásban járult hozzá a konferencia munkájához. Álláspontja: a hazai gyógyvízellátás, az infrastrukturális fejlődés, az új beruházások és a most elindított gyógyturizmus jelentős felvevőpiacot adhat a komplementer medicina szakembereinek, munkahelyteremtéssel.
Felkért hozzászóló volt Dr. Mezőfi Tamás, Siófoki Fürdőegylet Turisztikai Egyesület Egészség-szekció vezetője, valamint Sepp Wimmer a Neckermann / Thomas Cook képviselője.