Pécs testvérvárosa, a szlavón főváros, Eszék például két és fél óra alatt kényelmesen elérhető Budapestről, ráadásul jóformán végig autópályán vezet az út. Az öt megyéből álló régió nyugati részét ugyanakkor az M7-es folytatásáról lehet könnyedén megközelíteni.
A minap Budapesten járt az érintett öt megye idegenforgalmi közösségeinek képviselője, akik bemutatták térségük turisztikai vonzerejét. A Horvát Idegenforgalmi Közösség által szervezett rendezvényen kiderült, hogy látnivalókban igen gazdag ez a vidék. A Duna, Dráva és Száva folyók által határolt területen hatalmas, szépen restaurált erődöket találunk például Eszéken és Bródon (Slavonski Brod), az eszéki vár különlegessége, hogy egy egész városrész van falai között, postával, gyógyszertárral, iskolával és fogadóval .
Történelem és természet nyakon öntve borral
Vukovár és Eszék barokk városközpontja is megér egy félnapos sétát, különösen mivel a délszláv háború nyomait is sikerült eltüntetniük. Egyedülálló szépségű kastélyokra is bukkanhatunk a környéken például Vukováron, Újlakon (Ilok), Nasicén, Kutjevón és Verőcén (Virovitica). Igazi különlegesség Zupanján az egyetlen Száva-menti megmaradt határőrvidéki erőd. A rengeteg történelmi emlék alapján nem csoda, hogy tematikus utakat is kialakítottak a környéken, ezek közé tartozik az „Élő történelem” túra, de van itt Barokk túra, sőt elindulhatunk Trenk báró vagy a pandúrok nyomdokain is. Mária-kegyhelyeket, katedrálisokat, középkori és barokk templomokat is szép számmal találunk errefelé Eszéktől Djakovón át Pozsegáig.
A természetjárók számára igazi élmény a Duna melletti, közel 300 madárfajjal büszkélkedő Kopácsi-rét vagy a Harkányból már látható Papuk-hegységben kialakított Geopark, amelynek 336 km2-es területén 80 férőhelyes turistaszálló, 6 kilométer hosszú hegyi kerékpáros túraútvonal és változatos tájkép fogadja a turistát.
Az aktív turizmusban megfáradt látogatót borutak és pincészetek, valamint Horvátország-szerte élenjárónak tartott gasztronómia várja, a finomságok között említést érdemel a kulen nevű vastagkolbász és a grasevina nevű tájjellegű bor.