A magyarországi római kori limes (határvonal) 123 lelőhelyet (erődöt, őrtornyot, útszakaszt) tartalmazó, 65 települést érintő helyszín világörökségi felterjesztése 2014-ben várható. A teljes hazai dunai szakaszon elérhető UNESCO világörökségi cím a nemzetközi példák alapján gyakorlatilag azonnal számottevő turizmust generál, jelentőségét az is megnövelheti, hogy ez az UNESCO történetének legnagyobb sorozatjelölése. A világörökség jelölésre épülő Limes projekt a Duna Stratégia zászlóshajójaként kettős célt szolgál:
- tematikus önfenntartó kulturális/turisztikai útvonallá válik,
- örökségvédelmi szempontból elő kívánja segíteni, hogy a Limes teljes szakasza a világörökség részévé váljon.
A Limes útvonalra további fejlesztések és a már meglévő turisztikai potenciál is kapcsolhatók, mint pl. kerékpárút hálózat kiépítése, a dunai közlekedés fejlesztése, más korszakokból vonzó látványosságok bemutatása (pl. a komáromi Monostori erőd, esztergomi Bazilika) bor, wellness, falusi turizmus, fesztiválok, kulturális rendezvények, ezáltal a projektre sok kis – és középvállalkozás épülhet rá, így hozzájárul a munkahelyteremtéshez, vállalkozásfejlesztéshez és ilyen értelemben hozzájárulhat a szegényebb térségek felzárkóztatásához és az életminőség javításához.
Az előadás időpontja: 2013. április 29. 10.00 – 12.00 óra
Helyszíne: Játékszín (1066.Budapest, Teréz körút 48.)
Előadó: Hirschberg Attila, a Magyar Limes Szövetség elnöke
A Limes útvonal új programteremtő lehetőség lehet, melyhez a helyszíni konzultáció során a szakmai vélemények értékes hozzájárulást adhatnak.
A Limes projekt bemutatása után a Játékszín igazgatója, Németh Kristóf ismerteti röviden a nemrég újra megnyitott Játékszín lehetőségeit rendezvényszervezők, utazási irodák számára.
A MUISZ által szervezett rendezvényen a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Egy vállalattól több résztvevő is jöhet. A jelentkezéseket a [email protected] címre várja a Szövetség legkésőbb április 25-ig. A rendezvényre minden érdeklődőt szeretettel vár a MUISZ!