A közel 200 fő részvételével zajlott szakmai rendezvényen dr. Windisch László, a Nemzetgazdasági Minisztérium, Adó- és Vámigazgatási Főosztály főosztályvezetője megerősítette Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter szavait, miszerint a 2013. április 1-jei céldátum módosításra kerülhet a jogszabály véglegesítése során. A főosztályvezető és Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal informatikai szakfőigazgatója is megköszönte az IVSZ közvetítő szerepét, és a szakmai egyeztetés megszervezését.
„A Kormányzat kiemelt projektként kezeli a pénztárgépek online bekötését szabályozó rendeletet, ezért támogatja az IVSZ kezdeményezését, ahol a minisztérium hétfői zártkörű egyeztetése után szélesebb körben is elmondhatták az érintettek a véleményüket.” – mondta dr. Windisch László, a Nemzetgazdasági Minisztérium, Adó- és Vámigazgatási Főosztály főosztályvezetője az eseményen. „Minden technikai kérdésre a NAV szakembereivel közösen fogunk válaszolni, és a felvetéseket figyelembe vesszük a jogszabály véglegesítése során.”
Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal informatikai szakfőigazgatója válaszolt az informatikai és technikai jellegű kérdésekre, amelyek főleg az informatikai biztonság és a kommunikációs csatornák közötti lehetséges választás témakörét érintették. A szakmai vitához a pénztárgép forgalmazókon kívül hozzászóltak a távközlési vállalatok, kereskedelmi láncok és rendszerintegrátorok is, mint például a Telenor, Tesco, T-Systems.
„Üdvözöljük a kormány pozitív ígéreteit és törekvéseit. A nagyszámú érdeklődő és széleskörű szakmai részvétel azt igazolta számunkra, hogy a vállalkozási szektornak mindig lehetőséget kell adni szakmai véleményének kinyilvánítására, a mindenki számára megfelelő megoldás megtalálása érdekében. Az IVSZ továbbra is ennek a szakmai párbeszédnek a motorja lesz, és a most induló Pénztárgép munkacsoport keretein belül viszi tovább a szakmai egyeztetést.” – nyilatkozta Dobos Attila, az IVSZ főtitkára.
A változásban érintett cégek legnagyobb érdekvédelmi szervezete, az IVSZ, a kormánytól a rendelet újragondolását kérte korábbi közleményében, hiszen véleménye szerint a tervezett 2013. március 31-i határidő tarthatatlan. A Szövetség szerint a rendelet ütemezési idejénél minimum egy év az ideális határidő, valamint a lépcsőzetes és csoportos bevezetési elv. A szintén kulcsfontosságú finanszírozás kérdésénél az IVSZ azt kérte, hogy az előírt informatikai modernizációhoz a kormány nyújtson vissza nem térítendő támogatást európai uniós közösségi pénzből, a Gazdaságfejlesztési Operatív Program keretében.
Forrás: Élelmiszer Online