Az Új Széchenyi terv keretében, az ÉAOP-2.1.2/B pályázaton elnyert vissza nem
térítendő támogatással megvalósuló szolgáltatóház építésének alapkövét csütörtökön
tették le Martfűn. A víziszínpad és a szolgáltatóház 447 millió forintból valósul meg,
ebből 199 millió forint a támogatás.
Dr. Hanga Valéria, az „Alföld szíve” turisztikai egyesület titkára, az esemény moderátora köszöntötte az alapkőletételen megjelenteket, majd Kis Zoltán, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) osztályvezetője többek között elmondta, hogy a már több éve itt folyóberuházás és a most kezdődő munka a vidékfejlesztés mintapéldájául szolgál, kiemelkedően fontos, és példaértékű.
„Szerencsés helyzet, hogy a város és a vállalkozás egymásra talált, nagyon fontos ez. Nem tudom elképzelni a vidékfejlesztést a helyi gazdaság fejlesztése nélkül, nagyra értékelem, hogy a helyi munkaerő bevonásával valósul meg ez a beruházás. A turizmus az az üzletág, amelynek itt a kibontakozását látjuk.” - tette hozzá.Dr. Kiss Edit, Martfű város polgármestere, aki a város életéről beszélt, és leszögezte, hogy minden erejével segítik a munkahelyteremtő beruházást, amely a továbbfejlődés hatalmas lehetőségét jelenti.
Tomasovszky László, a Martfű Termál SPA tulajdonosa a martfűi vállalkozásuk indulásáról és a mostani építkezésről beszélt. Mint mondta, a 3000 négyzetméteres épületben kap helyet a korszerű, nagyobb befogadóképességű öltöző, wellness-részleg (saunaland, konditerem, pihenők, sóbarlang, masszázs), játszószoba, akár 300 fő befogadására alkalmas szekcionálható konferencia terem. A földszinten helyet kap 3 bérbe adható üzlethelyiség (fodrászat, kozmetika, ajándékbolt), valamint a mosoda. Az épület szolgáltatásai az uszoda érintése nélkül, az uszodán keresztülvagy a szállodából közvetlenül elérhetőek. Így a szolgáltatások a szállóvendégeken kívül a nagyközönség számára is igénybe vehetőek lesznek. Az épület megteremti a többlépcsős szolgáltatás lehetőségét. A jelenlegi fürdőszolgáltatások, mint alapszolgáltatások, megmaradnak. Az új épület megnyitását követően a felszabaduló alagsor (jelenleg öltöző) az egészségügyi kezeléseknek (OEP) tud majd helyet adni.
Mi került az időkapszulába?
Az ünnepi eseményen az alapkő mellett egy időkapszulát is elhelyeztek, üzenetként az utókornak. A jövő számára az időkapszulába forgalomba lévő magyar fémpénzeket dobott bele Szívós Márton, a magyar férfi vízilabda-válogatott tagja, Martfű helyi lapját a polgármesterasszony, Kis Zoltán pedig a megyei napilapot és szaklapunkat, a Turizmus Trend magazint tette bele. Az alapkövet Kis Zoltán helyezte el, majd Tomasovszky László, a Martfű Termál SPA tulajdonosa temette be.
A pályázat keretén belül tavaly már elkészült a 200 négyzetméteres víziszínpad, amelyennagysikerű rendezvényt is tartottak, a mostani szolgáltatóház befejezése 2012. júniusában,egy év múlva várható. Az épület megteremti a gyógyászati kezelések megindításának lehetőségét, valamint a már meglévő 80 munkahely mellett újabb 15 fő számára jelent munkalehetőséget a Martfű Termál SPA területén.
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.