A tartomány megjelent képviselői szóltak a 22 síterepről, kiemelve közülük Ausztria legnagyobb síszövetsége, a Ski Amadé kezelésében lévő négy régiót, köztük a jól ismert Saalbach Hinterglemmet és Zell am See-Kaprunt. Salzburg tartományban mintegy 1700 kilométernyi sípálya és ennél több, 2200 kilométer sífutópálya várja idén is a síelőket. Ennyi mindent akár egy bérlettel is be lehet járni, hiszen létezik az összes síterepre érvényes bérlet is. A tartomány érdekessége továbbá Európa első olyan gasztronómiai utakat összefoglaló kínálata, mely nem a boron alapszik, amelyikben nem szerepel a bor. A 7 Via Culinaria útvonalon ínyenckedhetnek a gasztro turisták.
Ausztria, benne Salzburggal, változatlanul igen népszerű a magyar utazók között, visszaesés csupán 2009-ben volt tapasztalható - derült ki Szedlák Péter beszámolójából. Az ÖW budapesti képviseletének PR-vezetője a számokat ismertetve elmondta: 2010-ben 1 510 379 vendégéjszakát importáltunk nyugati szomszédunkba, amihez 442 245-en érkeztünk. Utóbbi 3,7, előbbi 0,7 százalékos növekmény. Átlagosan 3,4 napot tartózkodtunk Ausztriában. 2010-ben összesen 125 millió vendégéjszakát regisztráltak szomszédunknál.
Az is kiderült, hogy 2-4 nap időtartamú kölföldi utazások terén Asuztria magasan az első helyen áll a régiós versenytársak fölött. A hazánkból útnak indulók 48%-a tölt ilyen intervallumban időt arrafelé. Míg az öt napot meghaladó utak esetén horvát barátaink verik osztrák sógorainkat. Ebben a kategóriában Horvátország a magyar utazók 28, Ausztria 12 százalékát tudhatja magáénak 2010-es adatok alapján.
Míg Ausztria egésze elsősorban téli úticélként merül fel a hazai utazóközönségben - 54 százalékunk bólint nyugati szomszédunkra, ha téli üdülésről érdeklődnek - addig Salzburg már régóta az egész éves desztinációk útján halad. Itt - mint az Primoź Kompan, a tartomány Közép-Európáért felelős marketingképviselője beszámolójából kiderül - 1991 óta nő a magyar érkezések száma. Tavaly 270 609-en fordultunk meg a tartományban úgy, hogy a közép-európai régióból mi vettük legnagyobb mértékben részünket a nyári turizmusból. Komoly feladat lesz, hogy ez az arány Ausztria egészében változzon - vetítte előre Szedlák Péter a közeli jövő osztrák marketingmunkáját. Hozzátette: az idei nyár sikeres volt, 15 százalékkel nőttek a magyar vendégéjszakák. Éves szinten 2011-ben 8%-os nővekedést várnak az osztrákok.