Előadásában kitért az alkalmi munkavállalások magas arányára, amely nem szerencsés trend az ágazatban. Beszélt a fekete munka részarányáról, amely inkább kisebb vállalkozásoknál és elsősorban a vendéglátásban probléma és az utóbbi években érezhetően militarizálódott. Ezzel szemben viszont a nagyvállalatoknál, láncoknál pont az ellenkezője, az időn túli foglalkoztatás a jellemzőbb. Munkavédelem szempontjából az ágazat jól teljesít, három év alatt negyedével csökkent a bejelentett balesetek és a halálesetek száma is.
Háber Tamás, a Magyar Vendéglátók Ipartestületének az elnöke reagálásában kihangsúlyozta, hogy különbséget kellene tenni a mikro vállalkozások és a nagy tőkeerős cégek között, hiszen az utóbbiaknak teljes apparátus is állhat rendelkezésére az új jogszabályok követésére és betartására, így értelemszerűen jóval tájékozottabbak. Szerinte a problémát tovább súlyosbítják a magas járulékok és a gyakran változó jogszabályi környezet. Az elnök egy szakmaspecifikus beszélgetésre és egyeztetésre invitálta a főfelügyelőség elnökét.
A plenáris ülés második felében Morvainé Lovas Erzsébet szakértő és Dr. Probáld Ákos KSH főosztályvezető tanulmányát hallhattuk „A turizmus – vendéglátás – közösségi étkeztetés munkahelyteremtő képessége” címen.