A létesítménybe belépőket Trischler Ferenc szobrászművész maszkásokat ábrázoló szobrai fogadják. A nyolcszáz négyzetméteres, díszburkolattal fedett udvar színpaddal ellátott rendezvénytérként működik. Az árkádok alatt látványműhelyek, rendezvényterem kapott helyet, amelyben a busójárás hagyományaiból kaphatnak ízelítőt az érdeklődők egész éven át. A tervek között szerepel olyan üzletek és vendéglátóhely nyitása is, amelyekben helyi termékeket, specialitásokat kínálnak a városba érkező vendégeknek.
A Busó udvarban hetven beöltöztetett busóból álló kiállítás is nyílik, valamint lehetőség lesz időszakos tárlatok, bemutatók megtartására. A nyitás előtt álló udvarba az önkormányzat meghívására ellátogattak a busó-csoportok képviselői, akik közül többen felajánlották, a galéria időszakos tárlataihoz kölcsönadják eszközeiket, fényképeiket, sőt volt, aki már nem használt, több évtizedes, féltve őrzött busó-felszerelését is odaígérte.
A közel 520 millió forintos beruházás – amelyből több mint 392 millió forint uniós támogatás – célja az UNESCO által is szellemi kulturális örökséggé nyilvánított Busójárás idegenforgalmi fontosságához méltó helyszín létrehozása volt.
Az Eötvös tömb nemcsak Mohács egyik legértékesebb területe, hanem a történelmi belváros egyik legfontosabb része is. Ennek ellenére az itt álló épületek állapota folyamatosan romlott, ezért a város önkormányzata úgy határozott, hogy az elnyert 392 millió forint uniós támogatás segítségével ezt a területet és ezeket az ingatlanokat felújítja. Az elsődleges cél a meglévő épületek felújításával és újak építésével egy olyan idegenforgalmi központ kialakítása volt, amelynek fő eleme a Busójárás.
Az árkádsorral övezett Busó Udvar körül kapott helyet a rendezvényterem a hozzá tartozó kiszolgáló helyiségekkel, több látványműhely és a Busó Ház, egy interaktív kiállítótér. A mintegy 70 beöltöztetett busóból álló állandó kiállítása mellett az épület látványos galériáján lehetőség lesz időszaki tárlatok, bemutatók megtartására is.
A beruházással egy olyan új idegenforgalmi attrakció jött létre a Duna parti városban, amely méltó helyszíne a magyar népszokások közül egyedüliként az UNESCO szellemi kulturális örökségei közé felvett Busójárásnak.