A pályázat célja az oktatási intézmények, kutatási intézmények, szakmai szövetségek, turisztikai szakmai szervezetek, desztináció menedzsment szervezetek, szakmai kamarák, munkaadói és munkavállalói szervezetek, civil szervezetek határon átnyúló együttműködésének erősítése, amelynek révén lehetőség van a megszerzett tudás és tapasztalat széleskörű megosztására, a fenntartható turizmusfejlesztés fontosságának tudatosítására és a képzés javítására. A pályázatban résztvevő szervezetek által megvalósított projektnek, az EU Bizottság fenntartható turizmusfejlesztéssel foglalkozó munkacsoportja által meghatározott következő hét kihívás egyikére kell irányulnia: a kereslet szezonális jellegének csökkentése, a turisztikai célú közlekedés környezeti hatásainak kezelése, a turisztikai munkahelyek minőségének javítása, a turizmust fogadó közösség boldogulásának és életminőségének megőrzése és javítása, a rendelkezésre álló erőforrások felhasználásának és a hulladéktermelésnek a minimalizálása, a természeti és a kulturális örökség megőrzése, valamint az üdülés mindenki számára történő elérhetőségének biztosítása. A legalább három szervezetet (oktatási, kutatási intézmények és szakmai szervezetek) és minimum három tagországot felölelő pályázati projekt megvalósítása legfeljebb 18 hónap lehet, amelyet ez év decemberében kell megkezdeni. A Bizottság tájékoztatása szerint előreláthatólag uniós szinten 3-5 jelentős projekt finanszírozására kerülhet sor. A Bizottság 50 százalék erejéig biztosít társfinanszírozást, ami projektenként 60-100 ezer eurós uniós támogatást jelent. A pályázatok beadásának határideje 2008. július 31. A részletes pályázati felhívás az EU Bizottság következő honlapján olvasható: http://ec.europa.eu/enterprise/funding/files/themes_2008/calls_prop.htm
Az Európai Bizottság pályázati felhívása
Az európai turizmus fenntartható fejlesztésének elősegítése és a turizmusban működő kisvállalkozások versenyképességének erősítése érdekében az Európai Bizottság Turizmus Egysége pályázatot hirdet a fenntartható turizmusfejlesztést szolgáló hálózatok sikeres együttműködésének és a turizmusban érintettek közös akcióinak támogatására, amelyek elősegítik a fenntartható turizmusfejlesztésre vonatkozó kedvező gyakorlatok széleskörű elterjesztését, európai szintű tudáshálózat létrehozását.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése
A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata
A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat
A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.
Interjú
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.
Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket
Senior Interior designer a Lissoni Associati-nál. A Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének tagja.