A szakma az állati termékek kategóriában a Naszálytej Zrt. „Zöldfarm” epres joghurtját, a gabonafélék, sütőipari készítmények közül a Bio Malom Kft. csicsókás, céklás kalács keverékét találta a legjobbnak. A zöldség és gyümölcs termékcsoport favoritja idén Horváth László, Bodzalé ribizlivel elnevezésű ivóleve volt, az egyéb kategóriában pedig Gonda János szőlőmag őrleménye vitte el a pálmát.
Az ötödik kategória a látogatók voksai alapján kiosztott közönségdíj volt, melyet idén a Tarnamenti 2000 Zrt. mangalica vastagkolbásza nyert el – nyilatkozta Demeter-Németh Anita, a Magyar Biokultúra Szövetség ügyvezetője.
A nap másik jelentős eseménye a magyar biokultúrában nyújtott kimagasló teljesítményeket díjazó Pro Biokultúra emlékérem átadása volt. Az 1998-ban alapított és azóta kétévenként kiosztott elismeréseket idén dr. Darvas Béla, a biológiai tudományok kandidátusa, az MTA doktora; Bódi Csaba, a Hipp Kft. Ügyvezető igazgatója; valamint Németh István, rábcakapi; Kocsis Attila, debreceni és Hrustinszki József, albertirsai biogazdák kapták.
Az ügyvezető elmondta, bár a biomozgalom eredményei jelentősek, még bőven van hová fejlődni. Jelenleg Magyarországon a biogazdálkodásba vont termőföldek nagysága kb. 150 ezer hektár, amely azonban alig haladja meg az összes termőterület két százalékát. A cél az, hogy ez az arány az évtized közepére legalább megduplázódjon. Egy ilyen méretű növekedés jótékonyan befolyásolná a lakosság általános egészségi állapotát, de kedvezően hatna a foglalkoztatási mutatókra is.