Mind ez mára elérhető közelségbe került, ugyanis a képviselő testület elfogadta az elkészült pályázati anyagot, amely pozitív elbírálás esetén már az első körben több száz milliós forrást hozhat. A turisztikai attrakciók fejlesztésére elkészített projekt nem csak infrastrukturális és szolgáltatás-fejlesztéssel kapcsolatos elképzeléseket tartalmazza. A várat fenntartó önkormányzat a hazai és uniós pályázati források mellett a régió és Szigetvár török kapcsolataira is építhet, ugyanis az elmúlt néhány hétben több delegáció is járt Baranyában, köztük Szigetváron is, hogy felmérjék a török kori emlékek állapotát.
Szeptember végén a török kormány keretében működő Nemzetközi Együttműködési és Koordinációs Ügynökség delegációja – néhány napja a török parlament elnöke - járt Mohácson, Pécsett és Szigetváron, annak érdekében, hogy felmérjék a török korból származó építészeti emlékek állapotát, valamint feltárják a gazdaság területén létrehozható együttműködési lehetőségeket. Az 1992-ben alakult szervezet egyik fontos feladata a török kori emlékek felkutatása és gondozása. Baranyai tartózkodásuk ideje alatt felmérték az ebből a korból származó épületek, emlékhelyek állapotát, hogy amennyiben szükséges, török állam segítséggel valósulhasson meg a hódoltság idejéből származó építészeti emlékek karbantartása, felújítása, restaurálása. Törökország ugyanis abban érdekelt, hogy ezeket a fennmaradt több száz esztendős építményeket a lehető legjobb állapotban lehessen bemutatni.
E mellett kiemelt figyelmet szentelnek II. Szulejmán temetkezési helyének felkutatására, ennek érdekében a közelmúltban már két régészcsapat is járt Szigetváron. Mint ismert, csak a szultán holttestét szállították egykoron hazájába, belső szerveit a baranyai kisvárosban temették el.
A város önkormányzatának nemrégiben elkészült pályázati anyagában egyebek mellett szerepel a vár minaretjének bemutathatóvá tétele, valamint a Török Ház felújítása is. Mindkét elképzelés élénk érdeklődésre talált a török delegáció tagjainak körében. Nem elképzelhetetlen az sem, hogy a felújított épületek fenntartásához a török állam is hozzájárul, ugyanis Törökországban az elmúlt évtől kiemelt programként kezeik az ország Európa-szerte megtalálható történelmi örökségeinek együttműködésben történő gondozását.
A török kori emlékek bemutatását célozta meg Szigetvár horvát partnerekkel közösen benyújtott uniós pályázata is.