Magyarországról egy átszállással könnyen és kényelmesen elérhetjük ezt a nem mindennapi célállomást, vízum magyar állampolgároknak nem szükséges. A 2850 m magasan fekvő fővárosból, Quitóból egyaránt felkereshetőek a hegyi indián piacok, a dzsungel városkái vagy a meleg csendes-óceáni partvidék. A hegyvidéki kirándulások gyönyörű vulkanikus tájakra vezetik a látogatókat. Az 5897 m magas hófödte Cotopaxi a világ legmagasabb működő vulkánja. A hegyek között meghúzódó számtalan tarka indián piac is páratlan élményt ígér. A fővárostól nem messze található a „Világ Közepe Város”, ahol az emlékmű kettéosztja a Földet északi és déli földtekére. Felejthetetlen élmény megállni az Egyenlítő vonalán és átérezni a pillanat jelentőségét.
Az Amazonas vízgyűjtő területéhez tartozó dzsungel csupán egynapi autóútra van a fővárostól. A dzsungel melletti kisvárosokból kirándulásokat tehetnek a turisták a páratlan növényvilágot felvonultató erdőségekben. A tengerparton hangulatos halászfalucskák várják a látogatókat, ahol balsafa hajóikon nap mint nap halászni indulnak a férfiak. Homokos strandok, meleg vizű öblök, pezsdítő salsa zene nyújt kikapcsolódást. Az ország történelme az 14oo-as évekre nyúlik viszsza, amikor a perui inkák jelentek meg a vidéken. Az inka birodalom az 1526-ban kezdődő spanyol hódítás nyomán néhány év alatt összeomlott, az inkák nyelvét, a kecsuát azonban a mai napig beszélik a spanyol mellett Ecuadorban, akárcsak Peruban.
Minden természetet szerető embernek álma egyszer eljutni a Galápagos-szigetekre. A sziget híre összeforrt az evolúcióelméletet kidolgozó Charles Darwin nevével. Darwin 1835-ben kötött ki a szigetek partjainál, és az itt megalkotott evolúció elmélete az alapja a mai természettudósok tudásának. A Galápagos-szigetek 19 szigete közül csak néhány lakott, szigorúan tiltják az újonnan letelepülni szándékozókat, sőt az illegálisan magukat „ott felejtőket” visszarepítik a szárazföldre. Ezt az tette szükségessé, hogy az ember által betelepített és az ember kényelmét szolgáló háziállatok óriási veszélyt jelentenek a szigetek egyedülálló ökoszisztémájára. Ezért 1978-ban felkerült a Világörökség listájára, és korlátozzák az idelátogatók számát. A világon egyedülállóan találhatóak itt az óriásteknősöknek különböző alfajai (pl. a Magányos George, aki fajának utolsó példánya utód nélkül, bár a tudósok mindent megtettek a szaporodása elősegítésére), szárazföldi és vízi leguánok, a kék talpú szula és a gyönyörű fregattmadarak.
'