Varga Péter Budapestről indulva, Szerbia, Montenegró, Albánia, Görögország, Törökország, Szíria, Libanon, Irán, Pakisztán, India és Nepál érintésével érkezett meg Kínába. Norvég barátjával, Kenneth Means-szel négy hónap után elváltak útjaik Libanonban. Kenneth elvállalt egy ígéretes munkalehetőséget, hogy abból fedezhessék az expedíció költségeit. A fennmaradó nyolc hónapban Péter egyedül, vagy időről-időre hozzá csapódó úti társakkal utazott. Péter ezidáig 18 000 kilométert tett meg, ebből 14 000-et stoppal, a fennmaradó távolságot vonattal, busszal és egy triciklin.
(A képen balra Kenneth, jobbra Péter látható.)
A 30 éves fiatalember azt írja blogjában, az összesen 250 stopposfuvar alkalmával mindössze egyszer érzett félelmet, legtöbbször határtalan vendégszeretettel, kedvességgel, segítőkészséggel találkozott. A Kepesita névre keresztelt expedíció során bőven volt része szép és izgalmas kalandokban: a karácsony estét Iránban egy kecskepásztor otthonában töltötte, az indiai Jaipurban illegális ékszerkereskedők elől oldott kereket, akik be akarták vonni az üzletbe, Agrában csokoládétortával ünnepelte születésnapját, majd szörnyű, hetekig tartó gyomorrontás gyötörte, Indiából Tibetbe csak úgy tudta folytatni útját, hogy befizetett egy társas utazásra, a kínai Golmud városából pedig egy stoppostársával Alex-szel egy szintetizátorral felszerelt triciklin tekerve, zenélve indult el Peking felé.
Libanonig leggyakrabban sátrazott a magyar és a norvég stopposcimbora - olykor a nagyvárosok közepén is -, Péter aztán egyedül utazva tovább legfőképp a couchsurfing lehetőségével élt, illetve olcsó hotelekben szállt meg.
(A képen balra Kenneth, jobbra Péter látható.)
Az első évről több, mint 50 blog született, legtöbbjük magyar és angol nyelven is olvasható. Az expedíciót filmen is megörökíti a vállalkozó szellemű fiatal, amelyből már a magyar közszolgálati televízió is közölt részleteket a stoppolás népszerűsítésére. Az út során készült rövidfilmek közül kettő meghívást kapott a berlini Road Junky Travel Film Festival-ra, és most készül az az alkotás a világ legnagyobb vallási fesztiváljáról, a 12 évente Indiában megrendezett Kumbh Mela-ról.
Péter, Kenneth és Alex ma, július 7-én együtt ünneplik Pekingben az expedíció első születésnapját. Kenneth napokon belül visszatér a norvég rákhalászok világába, Alex Sanghajba, majd Japánba utazik. Péternek, mivel nem sikerült meghosszabbíttatni kínai vízumját, sürgősen el kell hagynia az országot. Mongol vízum híján Dél-Korea felé veszi az irányt komppal. Onnan Japán, majd remélhetőleg Szibéria, Mongólia végül észak-déli irányban átstoppolva Kínán Dél-Kelet-Ázsia az úti célja.
Péter a Napi Turizmusnak elmondta, az eredeti tervhez képest komoly késésben van, de mivel nem sebességrekordot akar felállítani mint Willy Fog, hanem az a célja, hogy a saját és lehetőleg mások épülésére bebarangolja a Földet, nem hiszi, hogy a tervezett fennmaradó 3 év elég lesz.
A fiatalember a Kepesita expedíció sikeres folytatásához együttműködni szándékozó partnereket, szponzorokat keres.