A résztvevők elsősorban a gyakorlatban jól működő példák segítségével fogalmaznak meg ajánlásokat helyi és regionális döntéshozók számára, nem titkolva azt a szándékot, hogy javítsanak a területfejlesztési politikák hatékonyságán.
A mintegy 1,9 millió eurós projektben, melynek vezetője a Szász-Anhalt Regionális Fejlesztési és Közlekedési Minisztériuma (Németország) - 10 európai ország 13 szervezete vesz részt. A projektben Magyarországot - egyedüli magyar partnerként - a Nyugat-Pannon Regionális Fejlesztési Zrt. képviseli.
A múlt hónap utolsó napjaiban, az olaszországi Vigevanóban lezajlott nyitókonferencián Frank Thäger, a vezetőpartner hivatalos képviselője többek között arról beszélt, hogy napjainkban egy turisztikai desztináció vonzereje nem csupán annak kulturális, történelmi és természeti értékein alapul, a szolgáltatások és az információk elérhetősége is egyre meghatározóbb tényező.
A nyitókonferencián a partnerek bemutattak egymásnak egy-egy, az informatikai készségek fejlesztéséhez kapcsolódó úgynevezett „jó gyakorlat”-ot, megvizsgálták a siker forrásait, illetve megnézték, a példák mennyire alkalmazhatók más országokban.
A Nyugat-Pannon Regionális Fejlesztési Zrt. öt ilyen jellegű követendő modellt talált az országban, melyek közül a Bük, Bükfürdő Közhasznú Turisztikai Egyesület által - a Chrome Kreatív Munkák Kft. informatikai támogatásával - megvalósított komplex honlapfejlesztési programot (www.visitbuk.hu) mutatta be Vigevanóban. Ennek során az egyesület sikerrel integrált bükfürdői turisztikai vállalkozásokat az infokommunikációs társadalomba, így javítva azok piaci pozícióit és versenyképességüket.
Az e-CREATE projekt az INTERREG IVC Program keretében, az Európai Unió és Magyarország társfinanszírozásával valósul meg.