A korábban használaton kívüli, több mint 400 m²-es pincehelyiségben a 261 millió forintos beruházás eredményeként olyan multifunkcionális irodai és ügyfélforgalmi teret hoztak létre, ahol egyszerre több szakterület hallgatói tölthetik szakmai gyakorlatukat. A gyakorlótér öt részegységből áll, lehetővé téve, hogy egyszerre több képzés hallgatói is elsajátíthassák a szakterületükön nélkülözhetetlen gyakorlati tudást.
{video|id=2850}
A TanUtazási Irodában valós utazási irodai környezetben, tényleges ügyfélforgalmat bonyolítva szerezhetnek értékes tapasztalatokat a turizmus-vendéglátás szakos hallgatók.
A pénzügy-számvitel szakon tanulók az Ügyviteli Tanirodában valós, vagy szimulált könyvviteli és ügyviteli feladatokon keresztül ismerkedhetnek meg a munka világával. A központi térben elhelyezett Fókuszlaborban egy vita- és egy megfigyelőhelyiség szolgál a marketing gyakorlatok lebonyolítására.
A kereskedelem szakos hallgatók speciális VoIP technikával rendelkező Call Center állomáson tehetnek szert gyakorlati ismeretekre. A Kommunikációs és Idegennyelvi Tanirodában pedig munkahelyi körülmények között szakmai projektek megvalósításával szerezhetnek tapasztalatokat a kommunikáció és médiatudomány és a nemzetközi gazdálkodás szakos hallgatók.
„Intézményünk nagy hangsúlyt fektet arra, hogy hallgatóink az alapos elméleti tudásanyag mellett a munkaerő-piacon jól hasznosítható gyakorlati ismeretekre is szert tegyenek. Ehhez jelentősen hozzájárul majd a központi gyakorlati képzőhely, ahol a hallgatók tapasztalt szakemberek felügyelete mellett akár tényleges ügyfélforgalmat lebonyolítva tehetik meg első lépéseiket választott szakmájukban, ami lényegesen megkönnyíti majd elhelyezkedésüket a diploma megszerzése után” - mondta Sándorné dr. Kriszt Éva, a BGF rektora a központi gyakorlati képzőhely átadó ünnepségén.
A 261 millió forintos beruházás az Európai Unió 107 millió forint értékű támogatásával, a Készség, Kompetencia, Tudás című TÁMOP 4.1.1-A/10 projekt keretében valósult meg, mely a Budapesti Gazdasági Főiskola stratégiai céljaival összhangban a minőségmegőrzésre és fejlesztésre, az infrastruktúra bővítésére, a piacképes szakemberképzésre, a gyakorlatorientált képzés erősítésére, valamint a nemzetközi kapcsolatok modernizálására fektet különös hangsúlyt.
Európai Uniós támogatással megvalósuló további fejlesztések a BGF-en
A Budapesti Gazdasági Főiskolán jelenleg három TÁMOP szakmai projekt áll megvalósítás alatt, és további két infrastrukturális fejlesztés veszi kezdetét a Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) keretében.
A TÁMOP 4.1.1-08/2/KMR-2009-0012 számú TETT – A TE jövőd a Te kezedbe Téve című, 100 millió forintos támogatású projekt keretében a BGF Diplomás Pályakövetési Rendszere, valamint az Alumni Közösségi Tér már megvalósult, míg a Vezetői Információs Rendszer bevezetése jelenleg is tart. A projekt a hallgatói humán szolgáltatások és a tehetséggondozás fejlesztésére is kiterjed.
A TÁMOP 4.1.2.A/2-10/1-2010-0007 számú projekt összesen 164 millió forintból valósít meg komplex képzési rendszer- és tartalomfejlesztést. A 2012. április végén záruló program a finn Team Akadémia gyakorlatorientált képzési módszerének adaptálását, a képzés tananyagának a munkaerő-piaci elvárásokhoz igazítását, valamint oktatók és gyakorlati szakemberek képzését célozza. A KEOP-5.3.0/A pályázatok keretében a BGF Alkotmány utcai és Buzogány utcai épületeinek energetikai célú modernizációja, valamint a Külkereskedelmi Kar mátyásföldi campusa nyílászáróinak teljes körű cseréje 443 millió forintos támogatásból még idén nyáron megvalósul.
A BUDAPESTI GAZDASÁGI FŐISKOLA
Magyarország legnagyobb, mintegy 20 ezer hallgatót képező főiskolája, a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) 2000. január elsejétől a három jogelőd intézmény – a Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Főiskola, a Külkereskedelmi Főiskola, valamint a Pénzügyi és Számviteli Főiskola – összevonásával alakult meg. A jogelőd intézményekben végzettek, illetve az elmúlt években BGF-es oklevelet szerzők a hazai munkaerőpiac legelismertebb, legkeresettebb szakemberei, számosan közülük a magyar társadalom és gazdaság vezető személyiségei. Budapesti Gazdasági Főiskola küldetése az, hogy az üzleti tudományokban, valamint a kapcsolódó tudományágak területén az alapképzés, a mesterképzés, a szakirányú továbbképzés és egyéb felsőfokú szakképzés szintjén az ország és a kelet-közép-európai térség egyik vezető gazdasági felsőoktatási intézménye legyen. A Budapesti Gazdasági Főiskola 2010 májusában a Felsőoktatási Minőségi Díj elismerésben részesült a minőségfejlesztés terén elért kiemelkedő eredményeinek elismeréséül. A Budapesti Gazdasági Főiskola tagja az Európai Egyetemek Szövetségének (EUA) és az európai gyakorlatorientált képzést folytató felsőoktatási intézményeket tömörítő EURASHE-nak.