Bajnai Gordon, fejlesztéspolitikáért felelős kormánybiztos célkitűzéseiről és az Új Magyarország Vidékfejlesztési Stratégia egy hónappal ezelőtt kezdődött társadalmi vitájának eddigi eredményeiről számolt be. A tervek szerint október folyamán véglegesítik a Regionális Operatív Programokat, novemberben pedig a ROP-ok alapján végső formába öntik a stratégiát. Eddig öt vidéki helyszínen zajlottak az egyeztetések, további két régiós központban pedig hamarosan sor kerül a vitára. A vidéki egyeztetések során az elmaradott kistérségek és a régióközpontokon kívül eső nagyvárosok egyaránt jelezték igényüket fejlesztési forrásokra. A kormánybiztos ezzel szemben azt hangsúlyozta, hogy nem szabad elaprózni a pályázati kereteket. Ezt szem előtt tartva inkább az ír példát követnénk majd szerinte, mint a mediterrán országokban alkalmazott gyakorlatot. Stratégiai célokként nevezte meg a foglalkoztatottság növelését és az uniós átlagot meghaladó gazdasági növekedés elérését. Mindkét célkitűzés elérésében fontosnak tartja a kohézió és a fenntarthatóság szempontjainak figyelembe vételét. „Lyukas zsákba nem öntünk pénzt” – fogalmazott arra utalva, hogy ágazatoktól függetlenül olyan struktúrák, intézményrendszerek létrehozása szükséges, amelyek hosszútávon eltartják magukat. Kitért arra is, hogy elengedhetetlen a jelenlegi bürokratikus pályázati rendszer reformja, ugyanakkor ki kell alakítani a területfejlesztés intézményrendszerét is. Csefkó Ferenc, az Önkormányzatok Szövetségének képviseletében felvetette, hogy a stratégia tervezete nem nevezi meg célként a területi különbségek csökkentését, pedig ezek a különbségek nemhogy csökkentek volna az utóbbi évek során, hanem még nőttek is.
Folyik az Új Magyarország Vidékfejlesztési Stratégia társadalmi vitája
„Nem árulunk zsákbamacskát: 2007-ben nem részesülnek az önkormányzatok cél- és címzett támogatásokban. Azokat a célokat, amelyeket eddig hazai forrásokból finanszíroztunk, uniós alapokból igyekszünk támogatni” – jelentette be Lamperth Mónika önkormányzati és területfejlesztési miniszter az Országos Területfejlesztési Tanács tegnapi ülésén.
Egy korty Ázsia reggelire
Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése
A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata
A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
Interjú
Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.