A Hit és Egészség címet viselő projekt részeként megvalósuló, közel négyezer négyzetméteres alapterületű gyógyfürdő és uszoda építése mintegy 1,7 milliárd forintba kerül, mely összeg 50 százalékát európai uniós forrásból finanszírozza a város, az új komplexum a város külterületén, a korábbi strandfürdő helyén épül fel, várhatóan 2010 tavaszára. A beruházás keretében a 2600 négyzetméteres tanuszodában öt medence épül meg, a gyógyászati kezelő területén pedig wellness, szauna és sószoba, gőzkamra és masszázshelység várja egész évben a pihenni és regenerálódni vágyókat - mondta Balla Jánosné, Nyírbátor polgármestere, aki hozzátette, hogy a beruházással párhuzamosan egy kiegészítő projekt is zajlik jelenleg, amely a fürdő mellett található kemping felújítását célozza meg 400 millió forint értékben.
Veres János, a térség országgyűlési képviselője utalt arra, hogy Nyírbátor az uniós csatlakozás nyertesévé vált az elmúlt években, hiszen számos gazdasági és kulturális fejlesztés valósul meg a városban. A Hit és Egészség - Máriapócs és Nyírbátor összefogása a vallási turizmus fejlesztéséért címet viselő projekt 2,4 milliárd forint uniós támogatással, mintegy 3,5 milliárd forint összköltséggel valósul meg, a komplex programban összekapcsolják a kiemelkedő színvonalú vallás-turisztikai látnivalókat a gyógyturizmus nyújtotta szolgáltatásokkal. A programban többek között a térség műemlék templomainak rekonstrukciója, sétányok kialakítása is szerepel. A projekt teljes befejezésére várhatóan 2010 decemberében kerül sor.
A beruházással párhuzamosan egy kiegészítő projekt is zajlik jelenleg, amely a fürdő mellett található kemping felújítását célozza meg 400 millió forint értékben. Veres János, a térség országgyűlési képviselője beszédében utalt arra, hogy Nyírbátor az az uniós csatlakozás nyertesévé vált az elmúlt években, hiszen számos gazdasági és kulturális fejlesztés valósul meg a városban.