Globálisan a turisztikai iparág által generált GDP várhatóan 2%-kal nő az idén, miközben korábban csupán 0,5%-ra számítottak az elemzők. A növekedés 946 ezer munkahelyet teremthet világszerte. Ugyanakkor a turisták költése még mindig jóval elmarad a 2008-as csúcsévben regisztrálttól, és jövőre várhatóan lassabb lesz a fellendülés, mint azt korábban előre jelezték. „Az ágazat hosszú távú kilátásai továbbra is pozitívak, elsősorban az ázsiai prosperitásnak köszönhetően” – nyilatkozta a WTTC elnök-vezérigazgatója, Jean-Claude Baumgarten.
"A következő tíz év során a WTTC előrejelzése szerint a globális turizmusipar évente átlagosan 4,3%-kal fog nőni, így a világgazdaságban a részesedése 10% fölé emelkedik. 2020-ra ez 66 millió új álláshelyet eredményez, ebből 50 milliót Ázsiában, mindez jelentősen hozzájárul a szegénység visszaszorításához” – tette hozzá Baumgarten.
Ázsiában jövőre 4,2%-os növekedés várható, ami kis mértékben elmarad az eredeti előrejelzésektől. A következő évtizedben is Kína lesz a globális növekedés motorja, India a 2009-es lassulás után szintén lendületes növekedésre számíthat, míg a ciklikusan változó japán GDP növekedése 2013-ban érheti el a csúcsot. Európa kilátásai korántsem ilyen rózsásak. Az idén összességében 1,4%-os növekedés várható a kontinensen. Nagy-Britanniában 2011-ben gyorsulhat fel a növekedés, amely 2012-ben az olimpiával éri el majd csúcspontját, ezzel szemben Franciaországban és Spanyolországban 2012-ig nem várható valódi növekedés. Németországban imponálóan nő a látogatószám, de a további növekedést a befektetési kilátások gyengülése hátráltathatja.
Az Egyesült Államokban az idén jelentősen nőtt a külföldi látogatók száma, ugyanakkor az üzleti utazások száma és a beruházások nagyságrendje sokkal gyengébb teljesítményt mutat. Ennek ellenére a hosszú távú kilátások biztatóak.