A ferihegyi sztrájkhelyzet, az Európában elfogadhatatlan sztrájktörők alkalmazása, a sztrájkoló dolgozók használaton kívüli helyiségekbe zsúfolása, a Hochtief-Budapest Airport felelőtlen és rugalmatlan hozzáállása az egész kontinensen élénk figyelmet váltott ki. A német céget elítélték a görög szakszervezeti szövetségek, a lengyel Szolidaritás, az ETF, és a 86 millió munkavállalót tömörítő ETUC – Európai Szakszervezeti Szövetség is.
A magyar érdekképviseleteket aggódva kereste meg a londoni Heathrow, Gatwick és öt másik angol légikikötő dolgozóit is képviselő Unite szakszervezet is, amely kétmilliós tagságával Nagy-Britannia legnagyobb érdekképviselete. Az eladósorba került Gatwick légikikötőre ugyanis ajánlatot tett a német Hochtief is. Budapesten alkalmazott eszközei erős visszatetszést váltottak ki Londonban, és nem javítják a cég nyerési esélyeit. Ahogy fogalmaznak, „amennyiben nem rendezik megnyugtatóan a problémákat a budapesti szakszervezetekkel, ellenezni fogjuk az üzletet nyilvánosan, politikai úton és ágazati szinten”. Az angol szakszervezet leveléből kiderül, a repteret áruló BAA vezetését is aggasztja, hogy a Hochtief képtelen európai módon kezelni a Budapesti munkaügyi konfliktust. Magyarországi ténykedésével a Hochtief nemzetközi reputációja súlyos csorbát szenved, és a károk tovább nőhetnek. A brit szakszervezet a kialakult helyzetről tájékoztatta Rober Evans EP-képviselőt, a Közlekedési Bizottság tagját, felhívva figyelmét a német cég lépéseire, és az ezek nyomán felmerülő repülésbiztonsági kérdésekre is.
A Unite ezen felül gyűjtést is hirdetett a magyar sztrájkalapok kiegészítésére. A ferihegyi repülőtéren kialakult helyzettel indokolta az Európai Közlekedési Dolgozók Szövetsége, hogy Londonba tervezett kongresszusát végül Budapesten rendezi meg február 3-4. között. A tanácskozáson kiemelt téma lesz annak megvitatása, mit tehetnek az egyes szakszervezetek a multinacionális cégek önkényével szemben. A jelenlegi gazdasági helyzetben különösen nagy veszély fenyegeti a szakszervezetek által a XIX. század vége óta kiharcolt vívmányokat. A nemzetközi munkavállalói szövetségek szerepe, felelőssége egyre nagyobb, hiszen csak országokon átívelő összefogással lehet megálljt parancsolni a világcégek önkényes lépéseinek. (LESZ és RDSZSZ)