A Belgrád rakpart-Széchenyi tér-József Attila utca-Andrássy út-Hősök tere-Városliget-Andrássy út-Kiskörút-Dohány utca-Kossuth Lajos utca-Erzsébet híd-Gellért hegy-Várbazár-Hunyadi János út-Bem rakpart-Margit híd-Bajcsy Zsilinszky utat magában foglaló túra során elsősorban közlekedési anomáliákra igyekeztek felhívni a hivatalosságok figyelmét.
A Nemzetgazdasági Minisztérium Turisztikáért Felelős Helyettes Államtitkárság kezdeményezésére a MABEUSZ és Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetsége (MUISZ) által szervezett bejáráson az államtitkárság és a két szövetség mellett részt vettek még a Főváros Önkormányzatának, a Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartestülete (NiT), a Magyarországi Idegenvezetők Szövetsége (MISZ), a Budapesti Közlekedési Központ (BKK), Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ turisztikai divíziójának képviselői.
Nincs városnézés folyó- és egyéb ügyek nélkül. Ezért nem lehetett nem megemlíteni az útvonalon lévő illemhelyek rugalmatlan nyitva tartását, így például a Halászbástyáról levezető Schulek-lépcső mellett, Hunyadi János úton zölden árválkodó nyilvános vécét. Utóbbit azonban a turisztikai államtitkárság azonnali intézkedésének köszönhetően az üzemeltető Fővárosi Csatornázási Művek hamarosan meg is nyitja a nagyközönség számára.
Szintén szóba kerültek a városnéző turisták pénztárcáira és az őket kísérő idegenvezetők testi épségére veszélyt jelentő „Itt a piros, hol a piros?” névre hallgató tiltott szerencsejátékot űző „vállalkozók”. Ők különösen a város Gellért-hegyről nyíló világörökségi panorámáját árnyékolják be baljós jelenlétükkel, immár évtizedek óta.
Ha rövid távon minden problémára nem is született olyan hathatós megoldás, mint a Hunyadi úti illemhely megnyitására illetve a Hősök téri zebra kialakítására, köszönhetően az elejétől fogva interaktívvá váló városnézésnek a szakmai szervezetek a fővárossal és az államtitkársággal együttműködve tovább keresik a megoldást a bemutatott problémákra.