Az „ötfürdős" új ügyvezető igazgató, Kovacsics Imre a belső ellenőrzés tapasztalatait, a fürdő jövőjét összegezte szerdai sajtótájékoztatóján. Alacsony fizetések, kipárnázott vezetés, milliós telefonszámlák, hosszabb nyitva tartás, jegyár változás, új stratégia, családi wellness-fejlesztés, béremelés, létszámleépítés. Ezekről esett szó a számok tükrében.
Kovacsics Imre a gyulai önkormányzat által elrendelt belső ellenőrzés tapasztalatait e két szám szembeállításával ismertette. Az első azt jelenti, ha a fürdő három, első számú vezetőjének megszűnik a munkaviszonya, 75 millió forintot kell kifizetni számukra. Az utóbbi összeg pedig sok dolgozó bruttó órabérét jelenti. Egy húsz éve a gyógyászati részlegen dolgozó 477 forintos órabért kapott. A volt ügyvezető javadalmazását megszavazta a képviselő-testület, jelezte az új ügyvezető, a betegszabadságon lévő másik két vezető kifizetése még kérdéses. Mint mondta Kovacsics: közös megegyezéssel történő távozásuk esetén is személyenként 24 hónapos átlagkeresetet kell kifizetni számukra a felmondási időre. Ha ezt ki kell fizessék, azt áthárítják az előző vezetésre.
Szólt arról a több száz sim-kártya előfizetőről is, akik több millió forintot felejtettek el befizetni a Várfürdőnek. Hogy ne kapcsolják ki a telefonrendszert, a Várfürdő Kft. az előfizetők helyett kifizette a számlákat. Az előző vezetés a tartozások behajtására semmilyen intézkedést nem hozott, mondta. A kártya-előfizetési rendszer 2007-től indult a Várfürdő Kft-nél, s csak 2008. december 18-án született egy igazgatói feljegyzés a tartozások kiszámlázására. Azt még kutatják, hogy a székesfehérvári, budapesti, nagykanizsai, tarnaörsi, békéscsabai és néhány gyulai lakosnak mi köze volt a Várfürdőhöz.
Jött az újabb szám. 23 és 8. Eszerint 23 vezető dolgozott a Várfürdőben, és csak 8 takarítónő. Tehát három vezető jutott egy takarítónőre. Ekkora léptékű fürdőhöz ennyi takarító elképesztően kevés - jegyezte meg az új ügyvezető. Szóvá tette azt is, hogy 26 dolgozónak 2008. december 31-én lejárt volna a munkaszerződése, és a volt igazgató ezeket határozott idejűvé változtatta úgy, hogy a gyógyászati részleg kihasználtsága csak 30-40 százalékos. Ott tíz dolgozónak változtatták meg a szerződését. Ez plusz költségeket jelent a cégnek. Azt is meglepőnek nevezte, hogy a három vezető havonta 25 ingyenjegyet igényelhetett. Emellett 100 ingyenbérlet is van.
A januárt átmeneti időszaknak tekinti az új vezetés - mondta Kovacsics Imre. Február 1-jétől este 9-ig tart nyitva a fürdő, eltörlik az ezer forintos külön wellness belépőjegyeket, és 200 forinttal megemelik a jegyárakat. A gyulai megyei kórházzal új szerződést kötnek a gyógyászati részleg nagyobb kihasználtságát megcélozva. A gyulaiak kedvezményét a belépőjegyre megtartják, de ebben még az önkormányzattal meg kell egyezzen a kft. A 48 féle jegyet lecsökkenti 10-12 félére. A fürdőfejlesztést szolgáló pályázatot átdolgozta az ügyvezető, kivette a százmillió forintos műszaki állomás tervét és helyette két fő elemet épített be: a wellness részleghez 16-18 féléből álló szauna blokkot építenek, és a polipmedencét egybeépítik a wellness részleggel, ahol 800 négyzetméteres, fedett játszóteret alakítanak ki. Kovacsics Imre kérdésre azt válaszolta, az átvilágított részlegeknél mintegy 30 százalékos bérfejlesztést terveznek. Ez mintegy száz dolgozót fog érinteni. Növelik 12-14-re a takarítónők létszámát, ugyanakkor lesznek részlegek, ahol létszámleépítés lesz . (Hír6)