A Gazdasági Minisztérium Budapesten minimum háromezer, vidéken ötszáz főt befogadó központok létrehozását támogatja, azokat a területeket fejlesztik, amelyek a magyar idegenforgalom jövőt ígérő desztinációivá válhatnak. A budapesti Duna Sétány Székház Ingatlanfejlesztő és Hasznosító Kft. 2 300 000 forint támogatást kapott. A négy vidéki város összesen 12,2 milliárd forintot költ a létesítmények kialakítására, ehhez az állam 2,7 milliárd forintnyi támogatást ad. A legtöbbet, 933 millió forintot a debreceni önkormányzat kapta, az összköltség 3,1 milliárd forint, ebből épül egy 8200 négyzetméteres, 1550 embert befogadó központ a Kölcsey Művelődési Központ területén.
A pécsi központ a tizenkét éve bezárt Nádor Szállodában kap helyet – ide egy új épületrészt építenek –, ahol egy ötszáz fős nagyterem és szekciótermek lesznek. Mindez 1,4 milliárdba kerül. A beruházó, a Danubius Szállodalánc, ötszázmillió forintot nyert a Széchenyi terv pályázatán. A legdrágább beruházás Szegeden lesz. 5,4 milliárd forintból valósul meg az 1500 személyes kongresszusi központ, amelyhez kiállítási és vásárközpont is tartozik. Az állami támogatás 892 millió forint. Sopronban a konferenciaközpont 1,3 milliárd forintos költségéhez a Széchenyi terv keretéből 400 milliót, a PHARE-keretből 350 milliót adnak.
A Széchenyi tervbe egyébként a következő indokokkal került be a konferenciaturizmus-fejlesztési alprogram: a világon ötvenezer nemzetközi szervezet működik, ezek 75 százalékának székhelye Európában van, vagyis többségük európai várost választ tanácskozása színhelyéül. Az állami támogatást indokolja az is, hogy a nemzetközi szervezetek és a nagyvállalatok is rendszeresen üléseznek, az ülések a turisztikai szezonon kívül esnek, a résztvevők sokat költenek, ezáltal nő a települések adóbevétele. Magyarországon jelenleg hiányoznak a nagy befogadóképességű komplex központok, ahol egy fedél alatt, egy időben lehet plenáris és szekcióülésezni, fogadást adni. Az alprogram céljai között olvasható, hogy Budapesten egy, a jelenleginél jelentősen nagyobb kapacitású új kongresszusi és kiállítási központot, vidéken pedig néhány kisebb rendezvényközpontot célszerű kialakítani olyan helyszínen, ahol rendelkezésre áll a megfelelő szellemi háttér, egyetemek, kutatóintézetek.