A Dél-alföldi régió izgalmas vidéki kalandokat kínál az utazó részére e különleges hangulatú síkvidéken, legyen az aktív kikapcsolódás a gyalogos, kerékpáros vagy lovas túrák kedvelőinek, vagy „ízutazás” a térség kulináris világában, esetleg egy egyszerű passzív pihenés a falusi atmoszféra csendes bűvkörében.
A régió különleges vidéki vonzerőihez sok helyen példaértékű szolgáltatások kapcsolódnak már hosszú idő óta, azonban e páratlan és sokszínű kínálat folyamatos fejlesztést kíván. Ezek fontosságára, lehetőségeire és aktuális feladataira kívánt rávilágítani a Dél-alföldi Regionális Turisztikai Egyesület által 2013. december 12-én Mórahalmon megrendezett „Vidéki turizmus fejlesztése” című konferencia.
Előadások az aktuális helyzetről és a lehetőségekről
Az előadók az adott szakterület legkiválóbb ismerői, kutatói voltak. Dr. Perger Éva, az MTA KRTK Regionális Kutatások Intézetének igazgatója a vidéki térrel és vidéki turizmussal kapcsolatos kutatásokról számolt be, Dr. Hanusz Árpád professzor a hazai vidéki turizmus aktuális helyzetét ismertette. A 2014-20 közötti fejlesztési lehetőségeket Czene Zsolt, a Nemzeti Agrárszaktanácsadási, Képzési- és Vidékfejlesztési Intézet osztályvezetője mutatta be. Ezen túlmenően a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat céljairól, munkájáról Ponicsán Péter, az MNVH Csongrád megyei referense, a vajdasági falusi turizmusról Ritz András, az Ostorka Polgárok Egyesület elnöke beszélt. A Dél-alföldi példaértékű fejlesztések közül bemutatkozott a házigazda Mórahalmi TDM szervezet, a lajosmizsei Tanyacsárda és a szarvasi Frankó Tanya.
A rendezvényen résztvevő szakmabeliek és a sajtó képviselői átvehették a Dél-Alföld vidéki turizmusát bemutató, nemrég elkészült kiadványt is.
Forrás: Turizmus Online