Az Expo-n a legnagyobb érdeklődést kiváltó látványosságok a múlt század közepéből fennmaradt himalájai expedíciók felszerelései, az 1931-32-es Sárga Expedíció egyetlen működőképes Citroën terepjárója és a több napig készülő homokmandala volt. Szintén nagy volt az érdeklődés a Magyarok a Világ Nyolcezresein expedíciós csoport fotókiállítása és Erőss Zsolt hegymászó felszerelései iránt is.
Ezen a hétvégén minden a mozgás jegyében telt, legyen az hajós navigálás, vagy távoli társas út tervezgetés, esetleg a Karaván Szalon lakóautós túraajánlatai, netán kerékpáros invitálás a Bringaexpo-ra. Összességében 32 ország 600 kiállítója mutatkozott be a kiállításokon. Mindenki megtalálhatta a számára legvonzóbb programot és mozgásformát. Nem csoda, hogy tízezrek voltak kíváncsiak a kiállításokra, s összességében közel 60 000 érdeklődőt fogadott a Hungexpo Budapesti Vásárközpont.
Az Utazás kiállításon leginkább a kedvezményes utak voltak kelendőek, s ebből a már hagyományos tavaszi seregszemlén nem volt hiány: akár 30%-kal olcsóbban is lehetett nyaralást foglalni a standokon. A kiállítók elmondása szerint a korábbi évekhez képest sokkal nagyobb volt az érdeklődés, növekedett az utazásfoglalások száma és azt tapasztalják, hogy a látogatók – a nehezen múló gazdasági válság ellenére is – vágynak utazni és ebben az évben már nem szeretnének lemondani az igazi nyaralásról. Az Utazás kiállítás idei külföldi díszvendége India volt, aki naponta több alkalommal táncbemutatókkal varázsolta el a közönséget, a határainkon belülről pedig Győr, aki elhozta az Utazás kiállítás színpadára többek között a Győri Balett Queen c. produkcióját is. Mindezek mellett az egész világot beutazhatta, aki a Hungexpo pavilonjaiban csak egy rövid körsétát is tett.
A szervezők idén először meghirdették az Utazás kiállításon a legjobb attrakció versenyt, melynek győztese Észak-Alföld lett, ahol többek között virtuális hortobágyi postakocsizáson is részt vehettek a látogatók. Második helyezést ért el a belföldi díszvendég Győr városa, harmadik lett Szlovákia.