Világviszonylatban egyedülálló, hogy egy kétmilliós fővárosban olyan természeti értéket képviselő területek találhatóak, mint a Budai Tájvédelmi Körzet és a Budai Sas-hegy Természetvédelmi Terület. A Budai Tájvédelmi Körzetet 1978-ban hozták létre 10 500 hektáron. Területének nagy része egyúttal Natura 2000 terület is. Három fokozottan védett területet foglal magába. Közülük a Szénás-hegycsoport 1995-ben elnyerte az Európa Tanácstól az Európa Diploma kitüntetést, 2003-ban pedig – egyedüli hazai nyertesként – az Európai Unió LIFE-Természet alapjából kapott ötéves támogatást. A Budai Sas-hegy Természetvédelmi Területet 1958-ban nyilvánították védetté. A lakóházak tengeréből szigetszerűen kiemelkedő 30 hektáros kettős dolomitkúp olyan ritka fajoknak ad otthont, mint a pannon gyík vagy a csikófark. A terület kezelői évente mintegy 3000 olyan látogatót fogadnak, akik a természeti értékekre kíváncsiak, ugyanakkor 30 ezerre becsülhető azok száma, akik csak kikapcsolódni, sportolni vagy a panorámában gyönyörködni érkeznek ide. A most befejeződő fejlesztés keretében megújult a Sas-hegy tanösvény, amelynek 7 állomását végigjárva megtudható mi az a dolomitjelenség, megismerhetők a hévíztevékenység okozta jellegzetes geológiai formák, valamint a jégkori maradványként számon tartott budai nyúlfarkfüves gyepek. A hegy tetején található, kerekesszékkel is megközelíthető kilátóhelyről csodálatos panorámában gyönyörködhetünk, és kristálytiszta időben akár a Mátra csúcsait is láthatjuk. A 2,5 km hosszúságú, kör vonalvezetésű tanösvény 1 óra alatt bejárható. A megújult tanösvényt panorámaképek és a hegyoldalban futó új fahíd teszik izgalmasabbá. A Sas-hegyen álló fogadóépületben „Menedék a betontengerben” címmel új, akadálymentes, interaktív kiállítás létesült. Mielőtt belépnénk a kiállítótérbe, egy légifotón képzeletbeli utazást teszünk a Duna-menti védett területekre a Fekete-erdőtől a Fekete tengerig. Budapestnél kikötve felkapaszkodunk a Sas-hegyre, ahol rövidfilmek mutatják be a hegy történetét, és a város rejtett életű állatait, sziklakeresztelő játék segít megismerni a Budai-hegység jellegzetes sziklatornyait és virágnaptár segítségével ismerkedhetünk a látogatásunk időpontjában virító növényekkel.
Megújult kiállítás és tanösvény Sas-hegyen
A Budai Sas-hegy Természetvédelmi Területet létesítésének 50. és a Budai Tájvédelmi Körzet létesítésének 30. évfordulójára az Európai Unió INTERREG programjának 51 millió forintos támogatásával megújult a sas-hegyi bemutatóhely.
Egy korty Ázsia reggelire
Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése
A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata
A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
Interjú
Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.