A képviselő testület erről szóló döntését azt követően született meg, hogy a baranyai fürdőváros önkormányzata segítségüket kérte nehéz anyagi helyzetük megoldásához. A Duna parti település képviselő testülete a hitelnyújtás lehetőségét elvetette, azonban ajánlatot tett a gyógyfürdő részvényeinek - ötvenegy százalékának – megvásárlására. Az ajánlatra még nem érkezett válasz.
A képviselő testület által elfogadott előterjesztés szerint a részvények vétele mellett a két város közötti szindikátusi szerződés megkötése is a javaslatok között szerepel. Ez egyebek tartalmazná, hogy a jelenlegi igazgatóság visszahívása mellett, a vezérigazgató kinevezésének és visszahívásának, valamint a felügyelő bizottság egy harmadának jelölési joga is Mohácsot illetné meg. E mellett a feltételek részét képezi, hogy Harkány megfelelő biztosítékok mellett vállaljon vissza nem vonható visszavásárlási kötelezettséget a részvények 25, illetve 26 százalékára 2012. március elsejéig. Ennek érvényesítéséről Mohács a megadott határidőig le is mondhat, vagy jelezheti azok megtartására igényét. A dokumentumban javaslat olvasható arról is, hogy nem csak hatékonnyá kell tenni a gyógyfürdő működését, de rövid időn belül az elmaradt fejlesztéseket is meg kell kezdeni, az ehhez szükséges döntéseket éppen ezért minél hamarabb meg kell hoznia az új tulajdonosi körnek.
Az országosan is egyedülálló együttműködés létrejöttének feltétele egy mind a két fél számára előnyös ajánlat kidolgozása. A harkányi önkormányzat feltételei között szerepel, hogy továbbra is a fürdőváros maradjon a többségi tulajdonos, s lehetőségük legyen a részvények visszavásárlására.
A harkányi önkormányzat 2006 őszén vásárolta meg a Baranya megyei Önkormányzattól a gyógyfürdőben lévő ötven százalékos tulajdonrészét, s lett annak egyedüli tulajdonosa. Éppen ezért jelenlegi nehéz gazdasági helyzetükből való kilábalás egyik lehetséges, de nem az első helyen szereplő lehetőségének tekintik a gyógyfürdő részvényeinek eladását.