Míg az elmúlt években alig lehetett 100 ezer dollár alatt lakást venni Miamiban vagy Miami Beachen, most akár már 40 ezerért lehet Miami belvárosában két hálószobás lakást vásárolni, házat pedig már 100 ezerért meg lehet kapni - igaz nem a tengerparton, hanem pár utcával beljebb. A drámai áresése oka az, hogy korábban tízezer számra épültek hatalmas felhőkarcolók, mert a piac étvágya szinte korlátlan volt. Az amerikai állampolgárok nulla százalékos önerővel, a külföldiek pedig 30 százalékossal vehettek itt lakást, és a törlesztés sem volt gond: a kiadásból könnyedén lehetett finanszírozni a kölcsönt. A bankok és az ingatlanpiac megrendülése azonban egy csapásra megváltoztatta ezt – a hitelt, sokkal kedvezőtlenebb feltételekkel kell fizetni, míg az ingatlankiadás egyre reménytelenebb. Ráadásul Floridában 3 százalékos ingatlanadót is fizetni kell. Egy konkrét példával élve: egy lakást 1500 dollárért lehet kiadni, ebből 7-800 a törlesztésre, 3-400 az adóra megy el, vagyis a legjobb esetben is maximum havi 500 dollár üti a lakástulajdonos markát, és ebből kell még fizetni a közös költséget is... Nem csoda hát, hogy az itteni bankok tele vannak visszaadott lakásokkal, és örömest eladják azokat bárkinek, szinte bármilyen áron. Biztató fejlemény viszont, hogy az elmúlt hónapokkal ellentétben már adnak hitelt is, vagyis ha valaki most akar venni, akkor a banki készletekből olcsón tud miami lakáshoz jutni úgy, hogy hitelhez is jut. A pesszimista hangulatban csak egy ember bizakodó: Donald Trump egyszerre három tornyot is épít a tengerparton. A több száz lakásból a legolcsóbbat 900 ezer dollárért kínálják, a legdrágább pedig 11 milliós árcédulát visel. Ezek az árak egészen viccesnek hatnak, hiszen az elmúlt héten egy egymillió dolláros majdnem tengerparti házat adtak el 240 ezer dollárért... (Szakonyi Péter)
Most érdemes Miamiban villát venni
Harmadára-negyedére estek az ingatlanárak Miamiban. Az elmúlt hónapokban mélyülő válság hatását talán a floridai ingatlanpiac érezte meg leginkább. A felkapott üdülőközpontban egészen hihetetlen mértékben zuhant az apartmanok es villák ára, és még közel sem biztos, hogy nem esnek tovább.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése
A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata
A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat
A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.
Interjú
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.
Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket
Senior Interior designer a Lissoni Associati-nál. A Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének tagja.