Mint az államtitkár elmondta, a bővítésre szánt 3,7 milliárdos uniós forrást a kormány az Andrássy-negyed térségében felmerülő legszükségesebb feladatokra fordítja, többek között az egykori Felvonulási téren több épületből álló múzeumi negyedet terveznek.
Mintha Berlinben lennénk
Ennek keretében szerepel a Szépművészeti Múzeum bővítése is. Az államtitkár azt is leszögezte, hogy ebből a forrásból csak ez a terület kap pénzt. Az államtitkár szavaiból az derült ki, hogy múzeumi negyedben valószínűleg a Nemzeti Galériának, a Néprajzi Múzeumnak és a Közlekedési Múzeumnak lenne helye.
Baán László, a Szépművészeti Múzeum főigazgatója ugyancsak a tájékoztatón mondta el, hogy a Műcsarnok mögötti területen lenne lehetőség egy nagyobb léptékű múzeumi fejlesztésre. A negyedben a tervek szerint kiemelkedő szerepet kapna a Műcsarnok és az Ajtósi Dürer sor között elterülő több tízezer négyzetméteres terület, az Ötvenhatosok tere. Itt helyezkedne el a Szépművészeti Múzeumhoz tartozó új múzeumépület is, véleménye szerint a megvalósítás után a berlini Museuminselhez hasonló új kulturális tengely jöhetne létre.
Három múmia
Mivel a térszint alatti építkezés terveivel foglalkoztak, és az építkezés alatti bezárásra készültek, ezért október végéig nem készítettek elő időszaki kiállításokat. Miután leállították a beruházást, megkezdték egy, a Szépművészeti egyiptomi gyűjteményére támaszkodó időszaki tárlat előkészítését, amelyben három múmia kapna kiemelkedő szerepet, és bemutatásuk teljesen újszerű megvilágításba helyezné ezt a korszakot.
Tárgyalnak egy gyűjteményes kiállításról is, de erről csak a megvalósulás előtt tájékoztatja a sajtót, és nem marad el a 2012 végére tervezett, nagyszabású Cézanne-kiállítás sem - nyugtatta meg a sajtó képviselőit a főigazgató.