A beruházás befejezését hátráltatta a nyár eleji késő ősz illetve a területen végzett régészeti feltárások elhúzódása is. Tervek szerint ezen a pénteken adták volna át a kész létesítményt, jóllehet, eredetileg az idegenforgalmi szezon kezdetére kívánták átadni a fürdőt.
Siklós polgármestere, Marenics János reméli, hogy a fürdő Európa egyik legszebb termálfürdője lesz. A beruházástól azt várják, hogy a Siklósra látogatók akár több napot is a városkában töltenek. Jelenleg évi 140-150 ezer turista látogat el Siklósra egy napra, többségük csak a vár miatt keresi fel a várost.
A mintegy 3500 főt befogadni képes fürdő több mint 5000 négyzetméterén 13 medencével rendelkezik majd. De emellett wellness szolgáltatások és szauna is a közönség rendelkezésére áll.
A fürdő szomszédságában 1,1 milliárd forintból négycsillagos, 44 szobás szálloda is épül 2011 februárjára.
Az önerőből megvalósított fürdőberuházás fedezetének biztosításhoz az önkormányzat kötvényeket bocsátott ki. A kivitelező Aquaplus Kft. 25 évre az üzemeltetést is vállalta. Ez idő alatt 800 millió forintot fizet be az önkormányzatnak. Marenics elmondta: nem kockázatos a fürdő önkormányzati beruházásból történő építése, mert a vállalkozásba néhány éven belül magántőkét is igyekeznek bevonni, mely csökkenteni fogja az önkormányzat anyagi terheit.
A polgármester nem tart attól, hogy a siklósi fürdőt kevesen keresik majd fel a szomszédos Harkány nemzetközi hírű fürdőjének vonzereje miatt.