A regionális operatív programok keretéből támogatott esemény három fő téma köré szerveződött. Dr. Várhelyi Tamás, a Global Spa Summit meghívottja az ottani tapasztalatok alapján arról prezentált, hogy ki csinálja jól a wellness turizmust, mik a világtrendek, amihez Magyarország fejlesztéseinek is igazodni kellene. Elsősorban a spa kezelések, a komplex spa termékfejlesztés fontosságát, az egészségügy növekvő szerepét és a stratégiai tervezés jelentőségét emelte ki.
Ehhez kapcsolódva Mondok Anita, a Szolnoki Főiskola a klaszter-projektben résztvevő munkatársa arról beszélt, hogy melyek az erre az évre jellemző trendek.
Ezt követően Szolnok város részéről Kertészné Zsuzsa a város fejlesztési terveiről beszélt, kiemelve, hogy ezek a Szolnoki Főiskola Turisztikai Tudásközpontjával, illetve a klaszterrel együttműködve lettek megalapozva. A koncepcionális tervek között szerepel a Tiszához kapcsolt turizmus fejlesztése, egy japán jellegű fedett fürdő (onszen) építése, illetve a török korhoz kapcsolódó attrakció kialakítása a Városháza pincéjében. Elmondta, hogy a terveket már megvalósult, illetve megvalósulás alatt álló projektek alapozzák meg, így a belváros és a Tisza-part rehabilitációja és az országban egyedülálló gyaloghíd: ezekre építve innovatív fejlesztésekkel Szolnokot sikeres turisztikai desztinációvá lehet tenni.
Az Innovatív Turizmus Klaszter egy éve kezdte meg tevékenységét. A klaszter menedzsment szervezete a Szolnok Főiskola, amely az ország egyik legrégebbi turizmus képzőhelye. A klaszterben olyan vállalkozások fogtak össze, amelyek innovatív tevékenységet végeznek a turizmus területén, és sikeres turisztikai szolgáltatókkal – így Cserkeszőlő fürdőjével vagy a Nádas étteremmel – kiegészülve újszerű, az ágazat versenyképességét növelő projekteket készíthetnek elő.