A több, mint egymillió forintból megvalósuló projektben a Duna-Dráva Nemzeti Park természeti értékeinek és a Dráva, mint folyó bemutatása mellett kiemelt helyen szerepelnek az ormánsági emberek életének mindennapjai, a hagyományos gazdálkodási formák, a hagyományok. Mindez élő, interaktív formában történik majd, amely egyben jó lehetőséget teremt a természetvédelemmel, gazdálkodással, valamint a tájhasználattal kapcsolatos problémákra történő figyelemfelkeltésre.
A látogató- és bemutatóközpont az Ős-Dráva Program részeként valósul meg a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság projektjeként, a Dél-Dunántúli Operatív Program keretében kiírt Komplex turisztikai termékcsomagok kialakítása pályázat támogatás felhasználásával. A program segítségével egy komplex, a természeti, társadalmi és gazdasági területet egyaránt érintő területfejlesztési koncepció valósulhat meg, amely hosszú távon a fenntartható fejlődés feltételeit teremtheti meg hazánk egyik leghátrányosabb térségében, az Ormánságban.
A központ főépülete több funkciót lát majd el. A vendégek a fogadótérbe érkeznek, ahonnan a térség természeti és kultúrtörténeti értékeit, hagyományait felvonultató kiállítótérbe, illetve az interaktív oktatóterembe léphetnek. Az épülethez kilátótorony is tartozik, amelyről feltárul majd az érdeklődők szeme előtt a különleges ormánsági táj. Az épület körül hagyományos tájfajtákból álló gyümölcsöst, valamint fűszer- és gyógynövénykertet hoznak létre. A fogadóépülettől távolabb a térségre egykor jellemző régi magyar háziállatokat - szürke marha, mangalica, sertés, hucul ló, szamár, juh, baromfi - bemutató épületegyüttest alakítanak ki.
A látogatóközponthoz három tanösvény kapcsolódik majd. A központi épület és az állat-bemutatóhely közötti tanösvény a gyümölcstermesztés, méhészkedés, kosárfonás, fűszer- és gyógynövény termesztés eszközeit és szakmai fortélyait mutatja be. A két további, hosszabb pedig a Dráva-menti tájat, az Ős-Drávát, s a vizes élőhely élővilágát. Az információs táblák mellett az élményszerű bemutatást szolgálják majd többek között madármegfigyelő és pihenőhelyek.
A létesítmény egyedisége a másutt ilyen formában nem hozzáférhető tartalom mellett az, hogy legnagyobb része akadálymentes, a mozgáskorlátozottak számára elérhető lesz. A tanösvények hanganyagos vezetővel is végigjárhatók. A táblák és feliratok magyar, horvát és angol nyelvű szövegekkel készülnek el, az információkat a vakok Braille-írással olvashatják.
A beruházás várhatóan 2014. augusztus végére készül el.