A szervezők szintén az uniós szabályozásokra támaszkodva a gyógyturizmus fellendülésére számítanak, de említést tesznek az amerikai egészségügyi reformról is, melyről úgy vélik, megkönnyíti a külföldi kezelést az USA állampolgárai számára.
A konferencia leírásában külön említik Magyarországot is, elsősorban mint az Európai Unió soros elnökét, ám ezzel összefüggésben külön kiemelik, hogy az uniós szabályok egyre inkább alkalmazkodnak a betegek szükségleteihez és kívánságaihoz. Magyarország mellett potenciális piacként említik Kínát, amely mint fogalmaznak "már nem alvó óriás", mivel a betegek importálásában és exportálásában is érintett. A lehetséges nemzetközi célállomások közül Mexikó, Spanyolország, India, Dubai, Jordánia képviselői önálló előadásokat tartanak, és önálló workshop foglalkozik a telemedicinában rejlő lehetőségekkel a konferencia első napján.
Április 29-én az EU-s országok szolgáltatásai és a sokat emlegetett uniós szabályozás kerül fókuszba: Az észak-európai országok kapcsán a szervezők úgy fogalmaznak: a betegek magas színvonalú, ám viszonylag drága orvosi ellátást kaphatnak. A konferencia leírása ezzel indokolja, hogy a németországi biztosító társaságok inkább a spanyol kórházakkal szerződnek. Mint írják: a spanyol minőségi és megfizethető ellátás az európai külföldiek és nyugdíjasok számára igen vonzó.
A konferencia témái közt említik a magántulajdonú spa és wellnes létesítmények nemzetközi szerepét - szintén a 29-i workshop keretében-, valamint az in vitro megtermékenyítéssel, meddőségi kezelésekkel kapcsolatos szolgáltatásokat. Úgy vélik, Spanyolország számára az utóbbi speciális fejlődési terep lehet, mivel az ország liberális szabályai vonzzák az egyre nagyobb számban érkező betegeket például Olasz- és Oroszországból.
(forrás: MedicalOnline )