A vendegvaro.hu szálláshely kínálata országosan 2666 objektumot, azaz különböző szálláshelyet tartalmaz, amelynek kétharmada szálloda és panzió, mintegy 10%-ka kemping és üdülőház, a fennmaradó 20-25% az egyéb szálláshelyek között oszlik meg a kollégiumtól az erdei iskoláig. A regionális megoszlást tekintve a legtöbb, a vendegvaro. hu-ban regisztrált szálláshelyet az Észak-Magyarország régióban találhatják a honlap látogatói (a Budapesten kívüli szálláshelyek több mint egynegyedét). Ennek számos oka közül néhány: ez az egyik legjobban feldolgozott és legnagyobb régió a lehető legszélesebb turisztikai kínálati struktúrával. Észak-Magyarországot Budapest és környéke és a Balaton régió követi. Rajtuk kívül a Nyugat-Dunántúlon felkínált kapacitás jelentős még. A legkevesebb szálláshelyet a legkisebb régióban, a Tisza-tónál kínálja a vendegvaro.hu. (A Tisza-tó körüli településeken nagyon magas azoknak a magán-szálláshelyeknek az aránya, amelyek általában nem szerepelnek internetes szállásjegyzékekben.)
A letöltési statisztikában a legszembetűnőbb, hogy minden régióban 2003-hoz képest megduplázódott a letöltések száma, azaz a korábbi 5–20 000 oldal/hó/régió 10 000–40 000 oldal/hó/régió értékre módosult. Ez egyúttal a szálláshelyek iránti érdeklődés reálisabb elemzését is lehetővé teszi. A nyári időszakban 455 000 szállás-oldalt töltöttek le, ami az átlag 6,4 oldal/ látogató letöltés mellett mintegy 71 000 látogatót, azaz potenciális vendéget jelent. Kiugróan magas érdeklődés ezúttal is Észak-Magyarország iránt mutatkozott (mintegy kétszerese volt a nézettsége, mint az átlagot meghaladó nézettségű Budapest és környéke, Balaton és Nyugat-Dunántúl régióknak, és három és fél-, négyszerese a többi régiónak. Ebben egyrészt feltehetően szerepet játszott a hűvösebb nyár miatt a hegyvidék iránt megnövekedett érdeklődés, de a régió – különösen Borsod-Abaúj Zemplén megye – erőteljes turisztikai promóciója is. A három nyári hónapban (június–július–augusztus) az előző évvel azonosan júliusban volt a legnagyobb az érdeklődés a szálláshelyek iránt. A június ebben az évben azonban különösen az „időjárás-érzékeny” fogadóterületeken (Balaton, Tisza-tó) az előző évinél láthatóan alacsonyabb szinten maradt. Az alacsony júniust követő magas júliust ismét egy valamivel alacsonyabb augusztus követte. Ez alól – a tavalyi adatokhoz hasonlóan – a Budapest és környéke régió kivétel, ahol augusztusban volt a letöltési értékek csúcspontja, feltehetően az augusztusra koncentrálódó, országos vonzásértékű programok miatt. A főszezoni adatokat összehasonlítva az előszezonnal (január–május) általában 50-50 százalékos arány figyelhető meg, ez alól a Balaton és a Tisza-tó kivétel, ahol a főszezonban nagyobb volt az érdeklődés. Mindez egyúttal azt a következtetést is sugallja, hogy a nemzetközi trendeknek megfelelően nálunk is lerövidült az utazás-üdülés eldöntése és az utazás megvalósítása közötti időtartam.
A szállások és a programok iránti érdeklődés alakulását összehasonlítva egyértelműen megállapítható, hogy a programoknál átlag 3-4 oldalt, a szállásoknál – feltehetően a keresgélés, válogatás miatt – 6-7 oldalt néz meg egy látogató.