Ünnepélyes keretek között adták át a MKB Bankcsoport első Széchenyi Pihenő Kártyáját; a bank ezzel az OTP után másodikként lép be a hazai turisztikai piacot és a munkavállalók pihenését egyaránt előmozdítani, segíteni kívánó konstrukcióban. A MKB elnök-vezérigazgatója, Erdei Tamás szerint a Szép Kártya szép jövő elé néz, és a várakozások szerint egyszerűbb, átláthatóbb, költségkímélőbb lesz az üdülési csekknél.
Lehoczky László, a MKB SZÉP Kártyát kibocsátó MKB Nyugdíjpénztárt és Egészségpénztárt Kiszolgáló Kft. vezetője szerint alig két hónap alatt közel négyszáz szerződött szolgáltató partner csatlakozott a szállodákból, panziókból, apartmanokból, kempingekből és magánszállásokból álló hálózathoz. A konstrukcióban részt vevő legjelentősebb szolgáltató partnerek között található a Magyarország számos városában szállodákat üzemeltető Hunguest Hotels, valamint a Danubius Hotels szállodalánc. Az eddigi tapasztalatok alapján a kibocsátó ez év végére több mint ezer szerződött partnerre számít, ami pedig a szolgáltatás jövőbeni fejlesztését illeti, készen áll az úgynevezett „többzsebes” lehetőség bevezetésére.
Egyedüli bevétel az 1,5 százalékos jutalék
Lehoczky László szerint a szolgáltatók alacsony, legfeljebb nettó 1,5 százalékos jutalék-költséggel számolhatnak, kizárólag az igénybevett szolgáltatások után. Ez óriási változás lesz az üdülési csekkek hat-hét százalékos jutalékaival szemben. A legkisebb és a legnagyobb szolgáltatók egyaránt egyszerűen és ingyenesen kapcsolódhatnak a SZÉP Kártya elfogadói köréhez, mindezt rugalmasan választható elfogadási rendszerben (banki terminál, telefonos vagy internetes engedélyeztetés). A telefonos engedélyeztetés tekintetében elsősorban azokra a kis vidéki, falusi magánszállókra gondoltak, ahol például nincs internet. Nagyon fontos változás, hogy a szolgáltatók a szolgáltatás ellenértékéhez külön összesítés nélkül, a fizetést követően, rövid időn belül automatikusan átutalással hozzájutnak, mentesülve a korábbi adminisztrációs tehertől.
Az üdülési csekk forgalmának ötven-hatvan százaléka
A Turizmus Online-nak Körtvélyessy László András, a Széchenyi Pihenő Kártya kibocsátásával és felhasználásával kapcsolatos feladatok ellátására kinevezett kormánybiztos elmondta: 2012-ben lesz a SZÉP Kártya első teljes éve, jövőre minősül teljes értékű terméknek, ezért komoly felfutást várnak. Ez számokban kifejezve az üdülési csekk forgalmának ötven-hatvan százaléka, amennyiben ez megvalósul, a terméket abszolút mértékben is sikeresnek nevezhető.
Körtvélyessy László András elmondta azt is, hogy 2013-ra nézve már abban reménykednek, hogy a SZÉP Kártya meghaladja az üdülési csekk forgalmát. (Ismeretes, hogy az üdülési csekkek kedvezményes adózása 2011. október 1-jével megszűnt, kedvezményes adózással csak szeptember 30-ig volt adható ez a béren kívüli juttatás. Az idén kiadott utalványok még egy évig, 2012. szeptember 30-ig felhasználhatók – a szerk.)
Munkáltatói és munkavállalói érdeke
Lehoczky László szerint nem csupán a szolgáltatók, hanem munkáltatók és munkavállalók felé is kínál előnyöket a konstrukció. Így a munkáltatók kedvezményes adózással biztosíthatják munkavállalóiknak a béren kívüli juttatás e lehetőségét, egyszerűen, gyorsan, rugalmasan és költségmentesen igényelhetik a szolgáltatást. Minimalizálhatják továbbá adminisztrációs terheiket, és eldönthetik, hogy a kártyát maguk adják át dolgozóiknak, vagy annak postázását kérik.
A felhasználók, azaz a munkavállalók a munkáltató által utalt támogatás összegét levonás nélkül, az utalványszámlán történt jóváírást követően, néhány napon belül felhasználhatják, könnyen, naprakészen ellenőrizhetik a rendelkezésükre álló összeget. Arról nem is szólva, hogy a kártyahasználat díjmentes, a felhasználás során nem kell címletekhez igazodni, a kártya kibocsátása ingyenes, ellenérték fejében tetszőleges számú társkártyát igényelhetnek, valamint bármikor javasolhatnak szolgáltatót a SZÉP Kártya elfogadó helyeinek bővítéséhez.