A Szlovén-magyar gasztronómiai kalauzt kedden sajtótájékoztató keretében mutatták be Zalaegerszegen
A szakemberek a Muravidék, Zala és Vas megye művészeti, népzenei, néprajzi, helytörténeti és gasztronómiai értékeit kutatták fel azzal a céllal, hogy megőrizzék és átmentsék a kulturális értékeket és fenntartható turisztikai termékeket hozzanak létre - emelte ki Rigó Csaba kormánybiztos, aki reményét fejezte ki, hogy a térségek közötti együttműködés a pályázat lezárta után is fennmarad.
Halász Gabriella, a Zala Megyei Intézményfenntartó Központ vezetője a régiók közötti 20 éves, szoros együttműködés egyik epizódjának nevezte az európai uniós projekt megvalósítását.
A múlt értékeit csak úgy tudjuk átörökíteni, ha az elért eredményeket minél szélesebb körben, modern technikákkal is megismertetjük a fiatalokkal. Ennek egyik eszköze, hogy az információk elérhetők az interneten. Így válik élővé az érték, amit az együttműködő partnerek, a közös történelem és a közös hagyományok területén összegyűjtöttek - hangsúlyozta Halász Gabriella.
A térség gasztronómiai kínálatát tartalmazó kötetről és a honlapról (www.gasztrokalauz.zala.hu) szólva megjegyezte, hogy a háziasszonyok nagy része ma már okostelefon vagy internet segítségével főz, ezért is fontos, hogy a kiadványok modern eszközökkel is elérhetők legyenek.
Osvald Bálint, a Goldmark Károly Művelődési Központ igazgató-helyettese kiemelte: az ételreceptek kiválasztása több hónapos kutatómunka eredménye, amelyhez szlovén és magyar éttermek, szakácsok, gasztronómiai szakemberek, borászok nyújtottak segítséget. A kínálatból azokat a recepteket választották ki, amelyek napjaink ízlésvilágának is megfelelnek és a hozzávaló alapanyagok is könnyen beszerezhetők. A gasztronómiai régióban szinte észrevétlenül keverednek a magyar, szlovén - helyenként az osztrák és a horvát - konyha jellegzetes ízei és főzési szokásai.
A Múltunk közös értékei, élő örökségünk című projekt összköltsége 386 ezer euró volt, melyhez az Európai Unió 85 százalékos, a magyar állam 10 százalékos támogatást adott, 5 százalékot pedig az együttműködő partnerek - a Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet, a Vas Megyei Önkormányzat és a Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága - önerőből biztosítottak.
Szlovén-magyar gasztronómiai kiadvány jelent meg
(MTI) - A szlovén-magyar határon átnyúló együttműködési program keretében a térség gasztronómiai hagyományait tartalmazó kötetet jelentettek meg.

Jön az Országos Étterem Hét
Szerdától lehet asztalt foglalni a tavaszi Országos Étterem Hét rendezvényre, amelyen több mint 200 vendéglátóhely, köztük 14, Michelin-ajánlással rendelkező étterem menüiből lehet majd választani.

Egy korty Ázsia reggelire
Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.

Szállodatörténelmet ír a Hunguest
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott

Ráborították az asztalt a Bookingra
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése
A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.

Vendégélmény fokozása az AR segítségével
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.