Június eleje óta újra látogatható a Lepkekert. A szezonális állatbemutató tér csak a nyári időszakban üzemel, amikor a hőmérséklet egyetlen napszakban sem csökken tartósan 15 °C alá. A Pálmaház szomszédságában fekvő létesítmény nyitásakor ezerkétszáz köbméternyi légterében negyvenöt trópusi lepkefaj hatszáz színpompás egyedével ismerkedhettek a látogatók, ez az amúgy is gazdag gyűjtemény a nyár folyamán tovább bővül. A Lepkekert voltaképpen egy hatalmas, 260 m2 alapterületű sátor, amelynek „ponyváját” finomszövésű háló alkotja dupla rétegben, ahol a lepkék kedvükre repkedhetnek. A Lepkekert minden nap 10 órakor nyit, és az Állatkert zárása előtt egy órával zárja be kapuit. Rossz időjárás, hideg, esős idő esetén viszont zárva tart.
Az új Szavannakifutó május végére készült el. Ez jelenleg az állatkert legnagyobb alapterületű állattartó tere. Az afrikai füves területek élővilágát bemutató zónában nemcsak a régebb óta meglévő fajok – például a zsiráfok és az orrszarvúak – kaptak tágasabb férőhelyeket, hanem olyan állatokat is láthat a közönség, amelyeket eddig még soha nem mutattak be Magyarországon. Több mint fél hektáron mintegy negyven faj között nagypatások, kisemlősök, madarak, hüllők és különféle ízeltlábúak is találhatóak. Az új Szavanna nemcsak állatok bemutatója, hanem egy olyan komplex élő kiállítás, ahol a fekete kontinens kultúrájából is ízelítőt kapnak a látogatók. Az istállóépület látogatófolyosóján külön kiállításon mutatják be például az afrikai népművészet és hagyományos kézművesség néhány jellemző alkotását.
Egy jeles születésnapot is ünnepeltek nemrég az állatkertben, ugyanis a világ legidősebb perzsa vadszamara, Mami június 2-án töltötte be 34. életévét. A világ jelentősebb állatkertjei által használt nemzetközi fajinformációs rendszer (International Species Information System – ISIS) adatai szerint mintegy 300 ázsiai vadszamarat tartanak állatkerti körülmények között szerte a világon, közülük Mami a legidősebb. Sőt mivel a szabad természetben élő egyedek rendszerint rövidebb ideig élnek, mint állatkerti fajtársaik, csaknem bizonyosra vehető, hogy a fővárosban élő ázsiai vadszamár jelen pillanatban a világ legidősebbike. Az irodalmi adatok szerint a faj valaha is élt legidősebb képviselője 38 esztendős kort ért meg.
A zenerajongóknak is kínál csemegét az Állatkert, ugyanis idén is megrendezik a „Zenés állatkerti esték” programsorozatot. Az elmúlt években megszokottnál lényegesen több koncertre kerül sor a nyár folyamán. A fellépőkről a www.zoobudapest.com oldalon kaphatnak bővebb információt.