A közgyűlés döntött arról, hogy január elsejétől a Lengyel Kastélyszállodák Egyesülete is tagja lesz a szervezetnek.
A lengyel tagok felkérték a Magyar Kastélyszállodák Egyesületét, hogy 2009 tavaszára szervezzenek egy tanulmányutat, ahol a két ország szakemberei kölcsönösen megismerhetik egymás kínálatát, szorosabb munkakapcsolatot alakíthatnak ki, ezzel is erősítve a régiós összefogást. Magyarország hivatalosan is jelezte, hogy elsőként a régióban szeretné megrendezni a HHE 2010-re tervezett közgyűlését.
A bejelentést kedvezően fogadták, döntés tavasszal várható. A közgyűlés 36 000 eurót szavazott meg a HHE weboldalának fejlesztésére, a látogatók számának növelése érdekében.
A fejlesztés automatikusan javítja a magyarországi kastélyszállodák elérhetőségét is, hiszen a HHE központi oldaláról közvetlenül megnyithatóak a hazai kastélyszállodák honlapjai. 2009. március 16-án az osztrák, lengyel és magyar egyesületek közös sajtónapot tartanak Bécsben, majd azt követően Budapesten, ahol nemzetközi újságíróknak mutatják be kínálatukat.
12 sikeres év
A Puchner Kastélyszálló, mely szintén tagja a Kastélyszállók Magyarországi Egyesületének, 1996-ban nyitotta meg kapuit. Az elmúlt 12 év során folyamatos fejlesztésekkel és beruházásokkal bővítették a szolgáltatások körét és színvonalát. Jelenleg 83 négycsillagos szobát kínálnak a szállodában, melyek négyféle hangulatot sugároznak. Így visszatérő vendégeik attól függően, hogy családi, baráti társasággal vagy céges vendégként érkeznek, mindig más-más hangulatú szobát tudnak választani Bikalon. A szálláshoz kapcsolódó szolgáltatások körét is a vendégek hangulatának és igényeinek megfelelően alakították ki, ezért található többféle étkezési, wellness-, sport- és kikapcsolódási lehetőség. Legújabb beruházásuk az a Reneszánsz Élménybirtok, mely a kastélyszálló szomszédságában, 7,5 hektáron helyezkedik el. Lesz itt középkori falu és város, főtér, színpad, lovagi küzdőtér és reneszánsz palota. Az egynapos, teljes körű szolgáltatást nyújtó témapark három generáció számára kínál tartalmas, egész napos kikapcsolódást, a tradíciók élményszintű ápolásával, interaktív módon.