Pest régi zsidó negyede a Várnegyed és a Belváros mellett a főváros legrégibb és legértékesebb építészeti-kulturális együttese, és Európa nagyvárosainak zsidó negyede közt is egyedülálló. Egyediségét – a változatos, tört vonalú utcák, a 19. századi házak klasszicista időket idéző összefüggő jelenléte mellett – a zsinagógák keleties varázsa, az átjáróházak szövevénye, a szecessziós építészet kiemelkedő alkotásai – és mindezek keveredése adja.
Ikvai-Szabó Imre elfogultan olvasta a könyvet, amelyet „egy szép báli tudósításhoz” hasonlított. Úgy véli, a negyed nélkül nem lenne „Pest-élményünk”. A május 29-i közgyűlésen a negyed védelmében előterjesztést nyújt be a régi zsidónegyed teljes körű változtatási tilalmára vonatkozóan.
A szerző, Perczel Anna mindenekelőtt kollégáinak mondott köszönetet, hogy ez a könyv megszülethetett, de megemlítette a negyedben lakókat, akik személyes történeteikkel sokat segítettek munkája során. Könyvével azt szeretné megmutatni, hogy az említett negyedben nem egyszerűen épületekről van szó, hanem az épületeken keresztül emberi sorsok bontakoznak ki, illetve tűnnek el, az épületekkel együtt. A negyednek egyébként igen nagy híre van, a főbb budapesti látványosságok közt tartják számon.
Lírai precízió – így jellemezte olvasási élményeit Konrád György a bemutató keretében. A könyvet finom ízlés járja át, minden vonatkozásban: a képektől egészen a szaknyelvig. Úgy véli, jó gondolat a városrészek, kerületek, negyedek lelkét újra feltámasztanai – akár egy hasonló kiadvánnyal, mint amilyen Perczel Anna műve.