A bizottság tagjai bemelegítésként a pálinkáról és a Pálinka Nemzeti Tanácsról szóló törvényjavaslathoz kapcsolódó módosító javaslatokat vitatták meg. A 15 indítvány közül 6 esetében született egyhangú vélemény.
Ezt követően a magyar olimpiai és paralimpiai csapat pekingi részvételével kapcsolatos előkészületekre, valamint a felkészülés nehézségeire próbáltak megoldást találni. Molnár Zoltán, a pekingi olimpiai csapat vezetője arról számolt be, hogy a legfőbb probléma a dologi kiadásokkal (pl. repülőjegyek, szállásköltség, formaruházat, sportruházat, speciális sporteszközök beszerzése, stb.) kapcsolatos, valamint nehéz helyzetet teremt, hogy számos szövetség és sportoló nem kapja meg fizetését néhány hónapja. Noha a parlament az olimpián való részvétellel kapcsolatos feladatokra 430 millió forintot különített el a költségvetésből, a támogatást – ahogy a tavalyi évben is – csak késéssel kapják meg. Hasonló problémákat vetett fel Gömöri Zsolt, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke is. Tájékoztatásában elmondta, hogy jelenleg 31 kvalifikált sportoló van, további 4 pedig esélyes a kvalifikációra. Összességében úgy jellemezte a helyzetet az elnök, hogy a magyar paralimpiai felkészülés szakmailag biztosított, de anyagilag nem. Csapatsportágban a támogatás visszaesése miatt a magyarok nem tudnak indulni. Deutsch-Für Tamás országgyűlési képviselő nehezményezte, hogy bár a pekingi olimpia időpontja 2001 óta ismert, mégis pénzutalási gondokkal kell szembenézni 2008 április 1-jén. Javasolta, hogy e hónap 15-ig minden elmaradást utaljanak az illetékeseknek – ez a határidő véleménye szerint még akkor is tartható, ha emiatt rendeletet kell alkotni. Elbert Gábor szakállamtitkár néhány fogalom tisztázására hívta fel a figyelmet: nem forráshiányról van szó. Elmondta, hogy a szövetségek által tavaly augusztusi határidővel benyújtott pénzigények 58,1 százalékát február elejéig már elutalták, a csúszások az olimpián való részvételhez szükséges összegeket érintik, de ezt is igyekeznek még e hónapban teljesíteni, az utalások egy finanszírozási terv szerint haladnak. Emellett az edzőtáborokban is jelentős fejlesztéseket tettek; jelenleg is folynak a beruházások, összesen 507,5 milliós nagyságrendben. Török Ferenc úgy ítélte meg, hogy a gondok 4 éve léteznek, amióta a Szerencsejáték Zrt. adója nem fordítják automatikusan erre a célra. Ennek visszaállítására volt törekvés, de nem sikerült keresztülvinni.
Bánki Erik, a bizottság elnöke azt a javaslatot tette, hogy az ülésen felmerült adatokból 2 héten belül készüljön egy részletes, átfogó elemzés, valamint egy hozzá kapcsolódó javaslat a finanszírozás rendezésére, meggyorsítására. Az elnök javaslatát elfogadták.
Kovács Attila a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium főosztályvezetője az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program III. keretében az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap (EMVA) forrásból nyújtható turisztikai fejlesztési támogatások helyzetéről számolt be. A támogatást az 5 ezernél kevesebb lakosú, illetve a 100 fő/km2-nél kisebb népsűrűségű települések vehetik igénybe (kizárva a városi rangú településeket és kisrérségi központokat), célja pedig a vidéki munkahelyek létrehozása vagy megőrzése érdekében a vidéki turizmusformák közül a fenntartható falusi-, agro-, és ökoturisztikai fejlesztések, beruházások infrastrukturális és szolgáltatási feltételeinek, marketingjének javítása. A támogatás részleteiről szóló rendelet, illetve a támogatási konstrukció ez év augusztusában léphet életbe, jelenleg a végső egyeztetés stádiumában van.