A szervezet 2015-ben indított Gasztro Randi nevű programjának célja, hogy elősegítse a párbeszédet és a beszállítói együttműködések kialakítását a hazai termelők és vendéglátóhelyek között.
A szezonális étlap megoldás lehet
„A külföldön egyre elterjedtebb farm-to-table (termőföldtől-az-asztalig) koncepció itthon is kezd divatba jönni, de még hosszú az út, hogy sok ilyen hely közül válogathassanak az étterembe járók. A kistermelői áruk éttermekbe történő bevezetésének legnagyobb problémája ugyanis nem a minőségi árú, hanem a megfelelő mennyiség rendszeres biztosítása. Erre megoldás lehet, ha a séfek a termelői hálózatban éppen kapható áruk alapján állítanák össze ételeiket, a termelők pedig mindig azokat a fajtákat termesztenék, ami a saját földjükben a lehető legfinomabb, leginkább tápanyagdús lehet.
Legkelendőbbek a zöldségek, gyümölcsök, hús- és tejtermékek
Az október 19-i rendezvényen résztvevő vendéglátósok háromnegyede (75,4%) a hazai zöldségeket és gyümölcsöket kereste, de sokuk érdeklődött a magyar hús és tejtermékek (63,8%), illetve a fűszerek, lekvárok, szószok iránt is (49,3%).
Környezetbarát termékek a HORECA szektorban
A termelők mellett ezúttal környezetbarát termékek forgalmazóival is megismerkedhettek a résztvevők: a HORECA szektorban használható környezetbarát csomagolóanyagok, tisztítószerek és hulladékkezelési megoldások kerültek bemutatásra. A találkozók hatékonysága érdekében minden kiállító (termelő és gyártó, forgalmazó egyaránt) előszűrésen esett át.
A Fenntartható Vendéglátóhelyek és a Felelős Gasztrohős Alapítvány munkatársai egész évben várják olyan vendéglátóhelyek képviselőinek jelentkezését, akik szeretnének előnyt faragni a környezettudatos működésből, és segítik őket ötletekkel, javaslatokkal.
Forrás: Vendég & Hotel Online