Az Eurest korábban is kapcsolatban állt két wales-i kormányzati intézménnyel, nemrég pedig öt újabbal kötött megállapodást három évre. Mindez évi 2 millió fontos forgalmat jelent. A Compass legnagyobb volumenű wales-i szerződése a legújabb, amelyet a wales-i kormánynal kötött. A megállapodás része az is, hogy a Compass együttműködik a kormányzat Élelmiszer, Hal és Marketing divíziójával, és együtt keresik a lehetőségét, hogyan tudnák segíteni a helyi kis és közepes beszállítókat. Ők egyúttal lehetőséget kapnának arra is, hogy csatlakozzanak a Compass országos hálózatához. A szerződés fontos eleme az „etikus beszerzés” is. a fair trade jegyében a Compass partneri megállapodást kötött a One Water nevű céggel, amely a profitjából vízpumpákat épít Afrikában. (www.caterersearch.com)
Hatmillió fontos megbízást kapott a Compass Group
Újabb wales-i állami megbízást szerzett a brit Compass Group Eurest Services nevű részlege. Az új partner évi 6 millió fontos árbevételt hoz a konyhára.
Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?
Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.
A magyar bor mégsem világhírű?
A hazai borágazat egyszerre küzd a klímaváltozással, a piaci kihívásokkal és a szabályozás átalakításával.
Wine Spectator: a Costes Csoport éttermei a díjazottak között
A Rumour by Rácz Jenő a kiemelt kategóriában nyert elismerést.
Megállt a növekedés a ginpiacon – de van egy egyeduralkodó
A piacot továbbra is magabiztosan vezeti a Ginebra San Miguel.
Gyógyszertárból cukrászda
Új kávéház és cukrászda nyílik a The St. Regis Budapestben.
Megcsappant a vendéglátósok forgalma az Airbnb-tiltásnak köszönhetően
Terézváros vendéglátósait érinti érzékenyen az Airbnb-korlátozás.
Top 100 hely a Balaton körül
Ezúttal nem több mint háromszáz helyet mutat be Balaton 2026 Gasztrokalauz, hanem a szerkesztőség által legjobbnak ítélt Top 100-at.
Kéknyelű kóstoló Badacsonyban
Rekordszámú érdeklődő és kiállító a Kéknyelű Virágzás Ünnepén.
Ezt keresik ma a fogyasztók: készre kevert italok
Az iparági adatok egyértelműen bizonyítják, hogy a „készre kevert italok” kategória már nemcsak egy átmeneti trend, hanem a piac legstabilabb növekedési motorja.
Raktáravató esemény különös gasztroprogrammal bélelve
Több száz üzleti partnerét invitálta június 17-én új, Zodony utcai logisztikai központjába a Budapest Party Service.
Magyar sikerek a londoni borversenyen
Idén 23. alkalommal rendezték meg a Decanter World Wine Awardsot Londonban.
Interjú
Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén
Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?
Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről
Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.