A Yummberbe szakácsként regisztrálók a menüt az általuk megszabott áron legkésőbb az aktuális napon tölthetik fel a rendszerbe, majd várnak a jelentkezőkre az általuk megszabott időben. A rendszer jelzi, hogy mikor, hány fő érkezne, a szakács pedig bármikor dönthet úgy: az illető(ke)t profiljuk vagy értékelési pontszámuk alapján inkább mégsem engedi be a lakásába. A séf kilétét és lakhelyét csak akkor tudják meg a vendégek, ha a szakács elfogadta a jelentkezésüket. Az érkezők aktuális tartózkodási helye is nyomon követhető.
Az ételért járó pénzt fogyasztás után a vendég által megadott bankkártyáról vonja le a rendszer. A vendéglátók keresetüket hetente, a következő csütörtökön kapják meg az összesített elszámolással együtt. A rendszer 15-20 százalékos jutalékkal dolgozik attól függően, hogy milyen a szakácsok értékelése. Az árakat a szakácsok szabják szabadon, a Yummber ebbe nem szól bele.
„Nem vagyok vállalkozó, show-nak tekintem a Yummbert. A piac dönti majd el, szüksége van-e erre a szolgáltatásra. Mindenesetre heteken belül leszerződünk egy magyar kockázati tőkebefektetési alappal, ami fantáziát lát az ötletünkben, ezért pénzzel is mögénk áll” – nyilatkozta Kalmár Péter a Világgazdaságnak.
Honlapjukon mindenesetre azt ajánlják a csatlakozóknak, eleinte csak annyi ételt készítsenek, mintha magukra vagy a családjukra, barátaikra főznének bőségesen. Ha minden ételt kiárusítottak, legfeljebb pizzát rendelnek. Az elején nem érdemes erőn felül áldozni.
Ami az adóügyi és egyéb előírásokkal kapcsolatban kiderült, hogy a szakemberek által összeállított jogi és számviteli tudnivalók elolvasásán túl, senkit sem köteleznek arra, hogy eleget tegyenek például a lakáséttermekre vonatkozó bejelentési kötelezettségnek. Kalmárék csupán a rendszert üzemeltetik.
A Yummber hamarosan Bangkokban, Bukarestben, Buenos Aires-ben is startol.
Forrás: Vendég & Hotel online
Forrás: VG Online